Rīta Panorāma

Norvēģijā iemidzina populāro valzirgu Freiju

Rīta Panorāma

Intervija ar Salaspils Romas katoļu draudzes prāvestu Ilmāru Tolstovu

Intervija ar RSU profesori Ilgu Kreitusi un Ivo Krievu

Politoloģe un Juridiskās fakultātes dekāns: Partiju programmās daudz nereālu solījumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Gaidot 14. Saeimas vēlēšanas, partiju priekšvēlēšanu programmās daudz nereālu solījumu, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" norādīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore, politoloģe Ilga Kreituse un augstskolas "Turība" Juridiskās fakultātes dekāns, advokāts Ivo Krievs.

"Vēlētājiem izvēle būs samērā grūta. Tas, kas tiek rakstīts [partiju] programmās… Izlasot visas programmas, cilvēkam var iestāties pagurums, jo tur ir tik daudz sasolīts, sarakstīts un tik daudz nereālu lietu, ka var zust ticība, ka var kaut kas valstī mainīties," sacīja Kreituse.

Turklāt, viņasprāt, partiju sistēma Latvijā ir nestabila. Piemēram, kopš 12. Saeimas vien trīs partijas ir saglabājušas nemainīgu nosaukumu un sabiedroto sastāvu.

"Tikai trīs no 19 ir sevi saglabājušas tādas, kā ir. Visas pārējās ir nomainījušas nosaukumu, sadarbības partnerus vai kaut ko tādu," sacīja Kreituse.

Viņas vērtējumā tas rada mānīgu priekšstatu, ka nāk jauni politiskie spēki.

Uz to, ka daudzās partiju programmās šogad sasolītas populistiskas un nereālas lietas, norādīja arī augstskolas "Turība" Juridiskās fakultātes dekāns, advokāts Ivo Krievs.

"Piemēram, priekšlikums likvidēt Satversmes tiesu, kas ir viens no pamata garantiem demokrātiskas valsts iekārtas uzbūvē un sistēmā, pats par sevi ir absurds," sacīja Krievs.

Viņaprāt, problēmas sakne ir saistīta ar to, ka iedzīvotāji maz iesaistās partiju darbībā. "Līdz ar to tā vieta ir vienkārši tukša. Un, ja vieta ir tukša, tad nāk tas, kurš var ienākt. Diemžēl ienāk ne tie, kuriem pamatā ir laba izglītība un vīzija par to, kā valstij būtu jāattīstās. Bet ienāk tiek, kuri vienkārši grib iegūt varu vai popularitāti," sacīja Juridiskās fakultātes dekāns.

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī. Vēlētāji ar iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļvietnē.

Vēlēšanām kopumā reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā pretendē 1832 deputātu kandidāti. Taču 12 no esošajiem parlamentāriešiem vēlēšanās nestartēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti