Aktuāli

Kompetenču saturs, mācību materiāli un vērtēšanas kārtība līdz septembrim nebūs izstrādāta

Aktuāli

Reportāža: Nepilngadīgā Anna palīdz policijai ķert negodīgus alkohola pārdevējus

Politikas eksperte Iveta Kažoka par iespējamo varas maiņu Daugavpilī

Politoloģe: Nestabilitāte Daugavpils domē bija ieprogrammēta uzreiz pēc vēlēšanām

Nestabilitāte Daugavpils domē bija ieprogrammēta uzreiz pēc pašvaldību vēlēšanām jūnijā, tāpēc, no vienas puses, Daugavpils mēra Andreja Elksniņa (“Saskaņa”) krēsla šūpošanās nav pārsteigums. Tiesa, negaidīti, ka Elksniņš amatu var zaudēt vien divus mēnešus pēc tam, kad kļuvis par pilsētas vadītāju, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” ceturtdien, 24. augustā sacīja politoloģe Iveta Kažoka.

“Nestabilitāte bija ieprogrammēta vēlēšanu rezultātos (..) taču tas [pārmaiņas pēc diviem mēnešiem] ir ļoti ātri,”

secināja Kažoka.

Daugavpils domē bija ievēlētas vien trīs partijas: Elksniņa vadītā “Saskaņa”, bijušā mēra Jāņa Lāčplēša vadītā “Latgales partija” un bijušā Saeimas deputāta un tagadējā Daugavpils vicemēra Riharda Eigima vadītā “Mūsu partija”. Tā kā starp Elksniņa un Lāčplēša vadītajām partijām un viņiem personīgi valda dziļas nesaskaņas, tad par situācijas noteicēju kļuva Eigims un viņa partija.  Proti, ar to, ko Eigims veido koalīciju, arī kļūst par pozīciju Daugavpils domē, jo “Saskaņai” un “Latgales partijai” pašām nav pietiekami daudz mandātu, lai vienatnē vadītu Daugavpils domi.

Elksniņa iespējamo “nomešanu” no amata Kažoka skaidroja, kā sacīja viņa, “politisko tirgu”.

Citiem vārdiem, Lāčplēsis Eigimam piedāvāja labākus nosacījumus nekā Elksniņš. “Es domāju, ka izskaidrojums ir meklējams nevis ideoloģiskā, bet pragmatiskā plāksnē,” pauda Kažoka. Cēloņi ir jāmeklē “politisku un personisko darījumu ietvaros”, viņa piezīmēja.

Viņa atzina, ka “Saskaņai” Daugavpils domes vadības zaudējums būtu nepatīkams, taču ne smags. Savukārt Elksniņam šī būs laba mācība, kā arī parāda Elksniņa “neprasmi manevrēt politiski sarežģītos apstākļos”.

Vienlaikus Kažoka noraidīja varbūtību, ka notiekošais Daugavpilī var sanaidot Elksniņa pārstāvēto "Saskaņu" un Eigima nacionālajā līmenī pārstāvēto Zaļo un Zemnieku savienību. Daugavpils ir pārāk specifiska pilsēta un, piemēram, Jūrmalā nekas neliecina, ka "Saskaņa" un "zaļzemnieki" varētu sastrīdēties.

Savukārt Lāčplēsis intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” ceturtdien, ka Daugavpils domei jāstrādā pēc iespējas ātrāk, jo ir priekšā ir virkne darbu: ES fondu apgūšana, ceļu kvalitātes uzlabošana un citi.

Vēstīts, ka ziņas par Elksniņa iespējamo gāšanu no amata izskanēja trešdien, 23. augustā. Eigima vadītajai partijai “Mūsu partija” gan vēl jālemj, vai patiešām pārtraukt koalīciju ar “Saskaņu”, jo pagaidām viedokli par koalīcijas partnera maiņu ir izteicis vien Eigims personīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti