Panorāma

ASV notriekušas Ķīnas balonu

Panorāma

Panorāma

Politisku strīdu ēnā pamet telpas Daugavpils Vienības namā

Politisku strīdu ēnā pēc 25 gadu nomas Vienības namu Daugavpilī pamet fitnesa centrs

Šonedēļ Daugavpils Vienības nama pagrabtelpas pēc 25 gadu nomas nākas pamest fitnesa centram. Nu jau bijušais nomnieks ir pārliecināts, ka pašvaldība šādi rīkojusies nevis ekonomisku, bet politisku apsvērumu dēļ. 

Daugavpils Vienības nams ir starpkaru periodā būvētā ēka, tā ir viena no centrālajam kultūras vietām Daugavpilī.

Plāksne virs durvīm, kas norādīja uz ieeju "Fitnesa centrā" noņemta, bet vieta, kur tā atradās, skaidri pamanāma. Vēl pirms pāris mēnešiem pretī tai filmas "Daugavpils – iespēju vai nespēju pilsēta?" autore sarunājās ar treneri un biedrības "Fitnesa un mācību centrs" vadītāju Oļegu Burinski, kurš nosodoši vērtēja daudzu daugavpiliešu attieksmi pret karu, tostarp – kritizēja mēru Andreju Elksniņu.

Burinskis, kas pats pirms diviem gadiem kandidēja pašvaldību vēlēšanās no "Jaunās Saskaņas", pauda viedokli, ka tieši viņa proeiropiskās un Krievijas agresijas nosodošās attieksmes dēļ spiests pamest telpas, ko no pašvaldības iestādes nomāja kopš 1997. gada.

Burinskis norādīja: "No manas puses izskanēja stingra viņu pozīcijas kritika. Un mērs pēc tam man to informāciju nodeva caur deputātiem, paziņu loku, ka mani izliks no tām telpām."

"Fitnesa un mācību centrā" trenējās ne vien kultūristi, bet noritēja fizioterapijas nodarbības, īstenoti Eiropas Savienības projekti, audzināti jaunie treneri, stāstīja Burinskis. Jaunas telpas, kur darboties, izdevies atrast un par savu biznesu satraukuma nav, taču nezūd pārliecība – vecās telpas Vienības namam nav nepieciešamas un tagad tās būs tukšas. 

Daugavpils pašvaldības iestādes "Vienības nams" vadītāja Regīna Osmane to apstiprināja tikai daļēji – idejas, ko tur iesākt ir vairākas, taču, kad un kā tās īstenot, skaidra plāna vēl nav.

Osmane atzīmēja: "Mums vajag vēl kaut kādas kultūrtelpas sakārtot, lai varētu darboties arī tālāk. Un laikam tas vairāk parādījās, kad mēs akordeonistu krodziņu Vienības nama kafejnīcā [atvērām], ka mums vajag vēl kādu telpu, kur varētu tādus lielus noslēguma festivālus rīkot."

Nekas no tā gan nebūs iespējams, ja netiks veikts pamatīgs remonts. Ne vien bijušās "Fitnesa un mācību centra" telpas, bet teju viss pagrabs ir kritiskā stāvoklī, jāremontē kanalizācijas, ventilācijas sistēmas. Osmane pauda cerību, ka šī gada laikā izdosies izstrādāt tehnisko projektu. Nomniekus par šiem plāniem viņa informējusi pērnā gada nogalē, atzīstot, ka to, kā beigušās līgumsaistības ar viņiem, labāk zina domē.

Daugavpils domes Juridiskā departamenta vadītāja vietniece Marina Dimitrijeva norādīja: "Tomēr nomnieks nebija tas labticīgākais. Viņam vairākas reizes bija parādi. Līdz ar to tika sastādīts parādu dzēšanas grafiks. Tas arī ir viens no kritērijiem. Pats galvenais ir tas, ka pašvaldība ir iecerējusi Vienības namu remontēt."

Līgums gluži vienkārši beidzies, un iznomātājam ir tiesības to nepagarināt, skaidroja domē. 

Burinskis noliedza to, ka palicis parādā, atklājot, ka mēnesī par nomu maksājis 3000 eiro. Tagad šī nauda pilsētā lielākajai kultūras iestādei ies secen, bet tas, kad vēsturiskās telpas atgūs spozmi, nav zināms. 

Daugavpils mērs Elksniņš uz tālruņa zvaniem un īsziņām neatsaucās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti