Politiski represētie prasa stiprināt Zemessardzi

Politiski represēto apvienības 26.konferencē aicināja uzlabot Latvijas drošību, veidojot atbalsta fondu, kā arī stiprinot Zemessardzi. Bez ģeopolitiskās situācijas represētie pārrunāja arī valsts pārvaldes trūkumus un vēl debatēs kāda represētā norādīja uz netaisnīgu attieksmi pret represētajiem Rīgas sabiedriskā transporta biļešu tarifā.

Politiski represēto apvienība sestdien pulcējās Rīgas Latviešu biedrības namā ikgadējā konferencē, kur no visas Latvijas bija ieradušies vairāk nekā 300 delegāti. Represētie pieņēma rezolūciju par ģeopolitisko situāciju un neefektīvu Latvijas valsts pārvaldi, kuras trūkumus aicināja labot. Taču galvenais dienas kārtības jautājums un arī aicinājums bija drošības stiprināšana Latvijā, norādīja Represēto apvienības vadītājs Gunārs Resnais:

„Runa ir par Zemessardzi - atjaunot tai nodaļas novados, lai ir bruņoti cilvēki, lai tos apmācītu. Zemessardze varētu sargāt savus pagastus un vietas, kamēr armija mobilizējas.”

Ģeopolitisko situāciju un drošības jautājumus bieži pieminēja arī debašu dalībnieki no dažādām represēto apvienības nodaļām. Tāpat pieņemtajā rezolūcijā aicināts nodibināt tautas atbalsta fondu Latvijas aizsardzībai, kurā katrs varētu ziedot kaut nelielu summu, kas veicinātu iesaistīšanos aizsardzības stiprināšanā. Vēl līdzīgi kā pērn konferencē represēto apvienība aicināja paplašināt Ministru prezidenta pilnvaras, lai uzlabotu valsts pārvaldi.

Savukārt represētā Biruta Balande debatēs aicināja pārskatīt Rīgas sabiedriskā transporta atlaižu sistēmu, lai tā nedalītu politiski represētos rīdziniekos un nerīdziniekos. Tie represētie, kas Rīgā nav deklarēti patlaban ar savām apliecībām transportā nevar braukt bez maksas

„Cik viņu ir, to represēto? Ja 14 tūkstoši ir dzīvie, cik ir to, kas brauc? Tie 300, kas te tagad ir te, vairāk nebūs. Tas nebūs pārspīlēti, ja visiem arī no lauku rajoniem būs atlaide, viņi taču atbrauc tikai pie ārsta,” uzskata Balande.

Latvijas Politiski represēto apvienība ievēlēja organizācijas vadību, un biedri nobalsojuši par līdzšinējo priekšsēdētāju Gunāru Resno. Priekšsēdētāja vēlēšanas organizācijā norit reizi divos gados.

 

 

2 komentāri
uzhosnah
`Runa ir par Zemessardzi - atjaunot tai nodaļas novados, lai ir bruņoti cilvēki, lai tos apmācītu. Zemessardze varētu sargāt savus pagastus un vietas, kamēr armija mobilizējas.` === Es domāju, ka armija vajadzības gadījumā atmobilizēsies ātrāk, nekā Zemessardze.
Kārlis
Pareizi prasa!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti