Panorāma

Mediķiem Rīgā traucē jaunie stabiņi

Panorāma

Partiju reitingi jūnijā

«Par» kongresā pārvēl valdi

Politiskā partija «Kustība »Par!«» ievēlējusi jaunu valdi; priekšsēdētāja amatu saglabā Pavļuts

Politiskās partijas “Kustība “Par!”” kongresā par valdes priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēts veselības ministrs Daniels Pavļuts. Tika pārvēlēta jaunā valde 11 cilvēku sastāvā. “Kustība “Par!”” uz vasaras kopsapulci sanāca kopā, lai atskatītos uz iepriekš paveikto, lai debatētu par nākotnes politiskajiem mērķiem, kuru priekšplānā ir 14. Saeimas vēlēšanas. Un tas ir liels izaicinājums, jo partijas biedru rokās ir divu ļoti smagu ministriju – veselības un iekšlietu – ministru portfeļi.

Politiskā partija «Kustība »Par!«» ievēlējusi jaunu valdi
00:00 / 03:02
Lejuplādēt

Partija “Kustība “Par!”” piektdien vasaras kongresu aizvadīja klātienē. Vairāk nekā 150 cilvēku bija ieradušies uz kopsapulci, ko varēja darīt, pie ieejas uzrādot Covid-19 sertifikātu. Savukārt pārējie partijas biedri piedalījās attālināti.

Partijas valdes locekle, iekšlietu ministre Marija Golubeva atzina, ka kongresā valdīja svētku gaisotne.

“Šī ir unikāla iespēja redzēt vaigā daudzus partijas biedrus, kuri nav redzēti principā kopš oktobra, ja viņi bija oktobra kongresā,” sacīja Golubeva.

“Kustība “Par!”” kongresā pārvēlēja valdi 11 cilvēku sastāvā. Par valdes priekšsēdētāju atkārtoti tika apstiprināts Daniels Pavļuts.

Partija kongresā atskatījās uz paveikto pērn un debatēja par nākotnes politiskajiem plāniem. Organizācijas vadītājs, veselības ministrs Pavļuts atzina, ka

partijai šis periods ir bijis ļoti saspringts un tajā pašā laikā panākumiem pilns.

“Varas nomaiņa Rīgā, Rīgas mēra krēsla iegūšana – tāds politisks panākums, par kuru, partiju dibinot, pat nevarējām vispār sapņot. Tajā pašā laikā šis aizvadītais pandēmijas pusotrs gads… Mūsu redzamākie cilvēki ir bijuši vistiešākā mērā saistīti ar pandēmijas [problēmu risināšanas] vadību,” norādīja Pavļuts.

Vēl partija lepojas ar plašāku pārstāvniecību reģionos un liberālo balsi Latvijas politikā. Tāpat tika minēts arī nepadarītais, atzīstot kļūdas.

Pavļuts atzīmēja: “Mēs esam smagi kļūdījušies pie vakcīnu iepirkumiem. Pārvaldības nepilnības mēs būtu varējuši novērst, un varbūt šīs kļūdas varēja arī nepieļaut. Šādas kļūdas ir jāizrunā, jāizzina, jāsaprot, lai tās neatkārtotu. Mēs esam pārdzīvojuši pagājušā gada otrajā pusē nebijušu attiecību un reputācijas krīzi mūsu apvienībā, kuras sekas mēs šodien vēl neesam atrisinājuši. Un par mūsu nākotni mums kopīgi ir jādomā.”

Savukārt partijas nākotnes politisko mērķu centrā ir 14. Saeimas vēlēšanas, kurām partija jau gatavojas.

Kongresā akcentēja, ka Saeimas vēlēšanas ir būtisks nogrieznis. To, ka nepopulārās jomas – veselības ministrijas un nu arī gadiem nesakārtotās iekšlietu sistēmas vadība – var būt liels izaicinājums, uzsvēra arī sadarbības partneri no partijām "Latvijas attīstībai" un "Progresīvie".

“Mūsu partija, mūsu ministri, mūsu liktenis saaudzis ar pandēmiju. Tas ir tāds likteņa pirksts, ka mums sanāca uzņemties daļu no smagākā darba. Līdz ar to nākamās Saeimas vēlēšanas ir liels, būtisks nogrieznis. Jo jau līdz šim – četri gadi, četras vēlēšanas,” sacīja ministrs.

Tāpat Pavļuts stāstīja, ka biedru starpā vēl tiek debatēts par to, vai vēlēšanās startēt partiju apvienībā.

“Šis ir viens no jautājumiem, kas izlemjams kā stratēģija turpmākajam sagatavošanās procesam nākamajām Saeimas vēlēšanām. Šis jautājums partijā tiek kaislīgi diskutēts. Es domāju, ka šodien valdes vēlēšanas ir ļoti būtiskas, tāpēc ka valde sagatavos un piedāvās partijas biedriem Saeimas vēlēšanu stratēģiju,” norādīja veselības ministrs.

Organizācijas turpmākie mērķi ir saistīti arī ar sabiedrības stabilizēšanu, turpinot modernas pārmaiņas. Vienot un stiprināt liberāli un moderni domājošus politiskos spēkus, kā arī nostiprināt partijas politisko pārstāvniecību.

“Kustība “Par!”” ir pārstāvēta Saeimā ar pieciem deputātiem, tai ir divi ministri, Rīgas mērs un vēl 11 pašvaldību deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt