«Politiķu cepienu» «Lampā» papildinās «Politiķu disko»

Jau piekto reizi sarunu festivālu "Lampa" noslēgs “Politiķu cepiens” – iespēja caur atklātu, cilvēcīgu un vieglu sarunu paskatīties uz politiku. 29. jūnija vakarā Cēsu pils parkā uz festivāla galvenās "Dots" skatuves Latvijas komiķi izaicinās četrus drosmīgus politiķus pajokot par sevi veselīga humora pilnā gaisotnē. Šogad pirmoreiz tiks rīkots arī “Politiķu disko” – piektdienas vakara ballītē politiķi solījuši stāties pie DJ pults un kārtīgi izdancināt festivāla apmeklētājus!

“Cepti” politiķi un drosme pasmieties par sevi

Šī gada "Lampas" virstēma ir drosme, un “Politiķu cepiens” solās būt visdrosmīgākais festivāla notikums. Mācēt pasmieties par sevi pašiem un ļaut to darīt citiem prasa pamatīgu uzdrīkstēšanos, bet ar humoru trāpīt īstajās vietās – asu prātu un lielu dūšu. Šogad uz skatuves kāps:

  • Evija Papule (“Saskaņa”),
  • Rihards Kols (Nacionālā apvienība),
  • Daniels Pavļuts ("Attīstībi/Par!")
  • Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība).

Pieredzes bagātajiem “cepinātājiem” Rūdolfam Kugrēnam, Anetei Konstei un Edgaram Bāliņam pirmoreiz pievienosies Jānis Skutelis. 

Komiķi pa vienam kāps tribīnē, lai “cepinātu” politiķus, radošā un asprātīgā monologā izsakoties par to kāpieniem un paklupieniem. Pēc tam politiķiem tiks dota iespēja teikt atbildes runu, paskatoties uz sevi un savu politisko darbību ar smaidu un vieglumu. Gatavojoties pasākumam, “cepināmie” jau atbildējuši uz pirmo, iesildošo jautājumu – par kādiem aizvadītā gada darbiem un nedarbiem “cepināt” paši sevi?

- “Par ko pērn sevi cepināt? “Labo darbu čempioni” zaudēja Saeimas vēlēšanās. Pašiem šķiet, ka daudz strādāts, citiem – ka drusciņ sastrādāts. Pazuduši tulkojumā,” uz “Politiķu cepienu” atbild Dana Reizniece-Ozola.

- “Pagājušajā Saeimā un jo īpaši pagājušajā gadā tiku izcepināts un izcepos gan debatēs, gan intervijās. Saeimas gaiteņos, kabinetos un uz tribīnes neizbēgami sanāk pieredzēt pamatīgu un neatlaidīgu grilēšanu. Par laimi, paspēju iemācīties arī veselīgu humora izjūtu, jo pēdējā laikā aktivitātes variē no vieglas uzsildīšanas līdz saprāta uzspridzināšanai – domāju, ka šī pieredze ļaus izturēt Cēsu cepienu!” saka Rihards Kols.

- "Apzinos, ka mūs nereti uzskata par augstprātīgiem pilsētas liberāļiem. Toties esam rosīgi – pirmais pusgads Saeimā, valdībā un Rīgā bijis diezgan krāšņs, esam “uguņojuši”. Lauzu galvu, vai pastāvēja kaut teorētiska iespēja pusgada laikā atcelt Rīgas galvu vēl trešo reizi? Un mazliet “cepos”, ka, risinot nepilsoņu bērnu, ģimeņu vienlīdzības un vēstures netaisnību jautājumus, neesam pieķērušies vēl dažām, pretrunīgi vērtētām tēmām – zālītei, ārvalstu profesoru importam un tamlīdzīgi. Turpinājums sekos,” sola Daniels Pavļuts.

- “Gada laikā esmu metusi vairākus lielus kūleņus, pārsteidzot sevi un citus! Un tas viss, lai paskatītos, kā ir tur – pozīcijas otrā pusē! Varbūt kūleņošu vēl, lai tomēr sasniegtu, iespējams, to pašu rezultātu, tikai mainot to, ko un kā darīju pirms tam. Pirmo reizi nezinu, kad un kāds būs nākamais kūlenis... (ha, arī "Lampas" ”cepiens”(!)). Tomēr ceru, ka man piebiedrosies vēl kāds (kāda) drosmīgais, lai mainītu stereotipus mūsu sabiedrībā, mūsos pašos, īpaši izglītībā,” tā Evija Papule.

Pasākums notiks sestdien 29. jūnijā no plkst. 22.45 līdz 00.00. “Politķu cepienam” tiks nodrošināts arī tulkojums zīmju valodā. "Politiķu cepiens" būs skatāms arī LSM.lv tiešraidē. 

Mūzika kā uzrunas forma

Labs politiķis ir tāds politiķis, kurš spēj aizraut un uzrunāt – arī tad, ja tribīnes vietā ir DJ pults, ir pārliecināti "Lampas" rīkotāji. Piektdien, 28. jūnijā, vakara ballītē būs iespēja novērtēt vairāku Latvijas politiķu muzikālo gaumi Latvijas pirmajā “Politiķu disko”. Iejūtoties DJ lomā un izdancinot visu Cēsu pils parku, pieredzējušā DJ Toma Grēviņa uzraudzībā saviem muzikālajiem spēkiem mērosies Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (''Vienotība"), Beata Jonite ("KPV LV"), Evita Zālīte-Grosa (Jaunā konservatīvā partija), Roberts Putnis (“Progresīvie”), Raivis Dzintars (Nacionālā apvienība) un Baiba Rubesa ("Attīstībi/Par!"). “Politiķu disko” ietvaros katrs dalībnieks sacentīsies ar savu pārinieku – citu politiķi, pamīšus liekot skaņdarbus no iepriekš sagatavotas dziesmu izlases. Cīņas sākums – 28. jūnijā pusnaktī festivāla Centrālajā laukumā.

Sarunu festivāls "Lampa" notiks 28. un 29. jūnijā Cēsu pils parkā. Ieeja festivālā ir bez maksas. Plašāk par "Lampas" programmu lasiet festivāla mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti