Pusdiena

Pusdiena 01.01.2017

Pusdiena

Pusdiena 02.01.2017

Politiķu bezdarbības dēļ ar ID karti nepietiks arī dalībai nākamajās Saeimas vēlēšanās

Politiķu bezdarbības dēļ Saeimas vēlēšanu sistēma aizvien nav gatava balsošanai ar ID kartēm

Vairāk nekā divus gadus pēc iepriekšējām Saeimas vēlēšanām politiķi nav izpildījuši solījumu pilnveidot vēlēšanu kārtību, lai par nākamo Saeimu pēc diviem gadiem balsot varētu arī tie pilsoņi, kuriem ir tikai identifikācijas jeb ID kartes. To Saeimas deputātiem nācies atzīt pēc Centrālās vēlēšanu komisijas atgādinājuma.

Saeimai 2014.gada vasaras vidū nācās pieņemt grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā, ieviešot īpašu personalizētu vēlētāja apliecību, lai tiem balsstiesīgajiem, kuriem ir tikai personas identifikācijas karte, bet nav derīgas pilsoņa pases, nodrošinātu iespēju piedalīties plānotajās parlamenta vēlēšanās oktobrī. Tā likumdevējs rīkojās, jo togad valstī bija gandrīz 30 tūkstoši pilsoņu, kam bija ID kartes, bet nebija pasu. Taču vēlētāju apliecību izņēma tikai maza daļa, un vairāk par 22 tūkstošiem balsstiesīgu cilvēku palika bez vēlēšanu tiesībām.

Taču Saeima neko nav darījusi, lai kārtību mainītu. “Pagājušā gada man gandrīz visās frakcijās bija tikšanās, kur šie jautājumi tika pārrunāti. Pie vienota rezultāta mēs šobrīd neesam nonākuši,” tā deputātiem komisijas sēdē atzina Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Bezdarbību nācās atzīt arī par šiem jautājumiem atbildīgās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdim Sergejam Dolgopolovam (“Saskaņas”): “Mīļi palūgšu tās sarunas, kas bija visās frakcijās, formalizēt un uzlikt uz papīra divus vai trīs variantus, kas parādījās diskusiju gaitā. Domāju, ka mēs šo sarunu paturpināsim.”

Tikmēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs, deputāts Jānis Eglīts (Nacionālā apvienība) uzskata, ka pienācis laiks sakārtot visu vēlētāju reģistru sistēmu. Vēlētāju uzskaites sistēma jāmaina arī iedzīvotāju migrācijas dēļ, uzskata deputāts Dolgopolovs.

Vēlētāju apliecību izgatavošana pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām izmaksāja ap pieciem tūkstošiem eiro, par katru tērējot 16 centu. Taču vēlētāju kartes nebija iespējams nosūtīt uz ārzemēm, kur ar ID karti, bet bez pases tolaik bija 614 Latvijas pilsoņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti