Politiķi vēl nav vienojušies par kompromisu demogrāfijas jautājumos

Kaut arī ceturtdien vairāki Saeimas deputāti pauda gandarījumu, ka Labklājības ministrija piekāpusies tā sauktajiem Nacionālās apvienības demogrāfijas ultimātiem, faktiski galīgā vienošanās vēl nav panākta. Līdz pirmdienai tikšot veikti aprēķini, vai un ko var atļauties. Un tikai tad varēs pieņemt galīgo lēmumu, norāda Labklājības ministrijā.

Sākotnēji ministrija piedāvāja visiem vecākiem no bērna gada līdz pusotra gada vecumam izmaksāt 120 latu bērna kopšanas pabalstu un vēl 100 latus, ja pabalsta saņēmējs strādā vai mācās.

Bet Nacionālā apvienība, kuru atbalsta arī Reformu partija, uzstāja, ka šajā laikā pilnā apmērā jāturpina maksāt tā sauktā māmiņalga jeb vecāku pabalsts. To pašlaik maksā līdz bērna gada vecumam. Politisko partiju sarunās apspriestais kompromiss paredz, ka vecāku pabalstu tiešām varētu maksāt pusotra gada garumā, bet - sākot no nākamā gada oktobra. Esot pārrunāti arī citi varianti. Kādi - neviena no sarunās iesaistītajām pusēm neatklāj.

Arī ziņa par vienošanos vecāku pabalsta izmaksas pagarināšanai sākotnēji parādījās tikai deputātes Elīnas Siliņas „twitter” ierakstā. Taču tas vēlāk tika izdzēsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti