Panorāma

Par NATO aizsardzības un atturēšanas spēju stiprināšanu

Panorāma

Panorāma

Vai rotācija VID politiski ietekmēta?

Politiķi noliedz iejaukšanos VID bijušā vadītāja vietnieka Čerņecka rotācijas jautājumā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku rotācijas sākotnējos plānos ieviestās izmaiņas, iespējams, saistītas ar politisku gādību. Tādu versiju pieļauj VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone, komentējot to, ka VID bijušais ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis tomēr netika pārcelts darbā ārpus VID - uz iekšlietu struktūrām. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis norāda, ka tas saistīts tikai ar to, ka Čerņeckim neesot atrasts piemērots amats.

Bijušais VID ģenerāldirektores vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Čerņeckis jau strādā VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktora amatā. Taču sākotnēji, plānojot rotācijas, viņam bija paredzēta vieta iekšlietu struktūrās, piemēram, Valsts policijā. Rotācijas tiek saskaņots starp dažādām ministrijām politiskā līmenī, un tas, kādēļ Čerņecka gadījumā bijis šāds izņēmums, VID ģenerāldirektorei esot neatbildēts jautājums.

"Man ir ļoti grūti teikt, kas lācītim ir vēderā, bet tajā pašā laikā, uz kurieni rotēt, nerotēt, pārcelt – visas šīs nostājas viņas sākotnēji bija stingrākas un šobrīd arī attiecībā uz viņu, tās ir maigākas, un, es domāju, bez politiskās aizmugures to nevar izdarīt," to pirmdien, 6.jūnijā, LTV raidījumā "Rīta Panorāma" atzina VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība), kas ir viena no iesaistītajiem politiķiem rotācijas organizēšanā, jau intervijā raidījumam "De facto" no savas iesaistes šajās izmaiņās gan norobežojās. 

"Es pieņemu, ka tā ir kāda Čerņecka kunga vēlme iekrampēties vismaz kādā pozīcijā VID. Nu, acīmredzot viņam ir svarīgi tur būt. Es pieļauju, ka varbūt viņš arī ir pastrādājis, lai viņu nepaņemtu pretim, bet es nezinu visas aizkulises," noteica finanšu ministre.

To, ka apzināti viņš nav paņemts Valsts policijā, noliedz iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība"). Viņš "Panorāmai" skaidroja, ka Čerņeckim gluži vienkārši neesot speciālo dienesta pakāpju. No VID uz iekšlietu struktūrām gan nolemts aizrotēt divus citus VID darbiniekus, kuriem arī tādu nav, taču viņiem esot atrasts cita veida, proti, ierēdņa amats. Čerņeckim tāds neesot piemērots. 

"Čerņecka kungam ir kapacitāte, kas saistīta ar viņa specifiku, un, ja mēs ņemam vērā, ka rotācija nav sods, tad tieši, lai uzlabotu šo darbu, tad viņa kompetence būtu tieši Valsts policijā, taču, izvērtējot šo jautājumu, izglītību un pārējo, tad manis pieminētais likums to vienkārši neļāva izdarīt," teica Kozlovskis

No politiskajām ietekmēm uz VID rotācijām atrunājas ar premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība). Viņš, līdzīgi kā iekšlietu ministrs, uzsver, ka pārmaiņām plānos, acīmredzot bijuši praktiski iemesli.

Arī turpmākās pārmaiņas tikšot veiktas neatkarīgi. Meklējot jauno VID vadītāju būšot stingras prasības konkursā, bet dienestā veiktas strukturālas izmaiņas. 

"Tiek skatīta un analizēta esošā situācija, attiecībā uz to, vai šis mehānisms, kādā lietas tiek izskatītas VID iekšienē, attiecībā un Finanšu policiju, muitu, lai tā kontrole būtu tāda, lai tas nodrošinātu neiespējamību iejaukties politiski," noteica Kučinskis.

Pats Čerņeckis raidījumam "De facto" mainītos plānus saistībā ar viņu īsti nekomentēja. Tikmēr VID ģenerāldirektore Pētersone pauda cerību, ka citas izmaiņas nenotiks, atpakaļgaita netiks ieslēgta un rotāciju varēs pabeigt līdz viņas pilnvaru beigām.

Jau vēstīts, ka rotācijas VID skar 39 cilvēkus – pārsvarā dienesta iekšienē. Par diviem darbiniekiem jau izdots rīkojums, viņus pārceļot uz Iekšlietu ministrijas struktūrām. Bet vēl par piecu darbinieku rotēšanu uz Tieslietu ministrijas pārziņā esošo Ieslodzījumu vietu pārvaldi, lems otrdien, 7.jūnijā, Ministru kabinetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt