Politiķi apsver NEPLP locekļu atstādināšanu

Virs Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu galvām sakrājušies tumši negaisa mākoņi. Tā situāciju par iespējamo padomes locekļu atstādināšanu raksturoja koalīcijas partiju pārstāvji. Pēc viņu teiktā NEPLP darbībā saskatāma neprofesionalitāte un, iespējams, apzināta kaitniecība.

Pirmdien, 29. aprīlī, sāktas diskusijas par iespējamu padomes locekļu atstādināšanu. Tomēr,  pirms pieņemt šādu lēmumu, politiķi vēlas sagaidīt prokuratūras atbildi uz Latvijas Žurnālistu asociācijas iesniegumu, kurā tā lūdz vērtēt Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētāja amata konkursa rezultātu atbilstību likuma prasībām.

Tāpat tuvākā laikā tiks publiskots Valsts kontroles ziņojums par padomes darbu, kas arī varētu būt iemesls padomes atstādināšanai.

“Šobrīd ir nepieciešams juridisks pamatojums, jo pēc likuma ir tikai nevainojama reputācija. Labu reputāciju var sabojāt tikai un vienīgi slikts atzinums,” atzina Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (“KPV LV”).

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā NEPLP īpaši asu kritu izpelnījās par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu izvēli, kuri, pat nestājoties amatos, atkāpās. Lai gan uz amatiem tika organizēts atklāts konkurss un LTV darbiniekiem bijusi iespēja iztaujāt kandidātus, taču kritizēti tika gan konkursa nosacījumi, gan NEPLP gala izvēle, lemjot LTV vadību uzticēt Eināram Gielam un Evai Juhņēvičai.

Pārbaudi par NEPLP rīkotā LTV valdes amatu konkursa rezultātu atbilstību likuma prasībām sākusi prokuratūra. Uzmanību NEPLP lēmumiem pievērsušas arī politiskās partijas.

Tikmēr padome nolēma nerīkot jaunu konkursu uz Latvijas Televīzijas valdi, un  mainīt LTV statūtus, lai  LTV vadību varētu uzticēt tās vienīgajam valdes loceklim Ivaram Priedem, kurš var izvēlēties sev prokūristus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti