Polijas prezidents sola divas jaunas robežpārejas uz robežas ar Vāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Polijā drīzumā tiks atvērtas divas jaunas robežpārejas uz Vācijas – Polijas robežas, lai samazinātu rindas uz robežas. Tā sarunā ar Latvijas prezidentu Egilu Levitu informēja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Baltijas valstīm, tostarp Latvijai problēmas rada Polijas robežu kontrole, ko Valsts prezidents Egils Levits plāno trešdien, 18.martā, pārrunāt ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu.

Levits trešdienas rītā žurnālistiem pastāstīja, ka Baltijai ir radušās problēmas ar robežu kontroli uz Polijas robežām ar Vāciju un ar Lietuvu. Problēmas esot ar preču piegādēm. “Ir zināms, ka ir fūres, kas netiek tālāk. Tā ir problēma. Un jāskatās, lai tas tā nebūtu,” atklāja Levits.

Viņš solīja šo jautājumu pārrunāt ar Polijas prezidentu: “Mēģināšu virzīt šo jautājumu, lai tas tiktu atrisināts saskaņā ar Eiropas kopējiem uzstādījumiem.”

Trešdienas pēcpusdienā pēc sarunas ar Dudu Latvijas prezidenta Kancelejā informēja, ka starp abu valstu līderiem notikusi saruna par Polijas robežu jautājumu preču kustības nodrošināšanai. Polijas prezidents ir informējis, ka drīzumā tiks atvērtas divas jaunas robežpārejas uz Vācijas–Polijas robežas, lai samazinātu rindas uz robežas.

Par Latvijas repatriantu atgriešanos dzimtenē Levitu informēja ar arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņš pēc sarunas atzīmēja, ka “mēs šobrīd esam faktiski, manuprāt, diezgan veiksmīgi jau atrisinājuši jautājumu, kas skar Polijas–Vācijas robežu, tieši vieglo autotransportu. 

Bet mums rada zināmas bažas situācija ar kravām, turklāt kravām, kas ir kritiski svarīgas, tostarp arī medicīnas aprīkojums, medicīnas kravas”.

KONTEKSTS:

Izplatoties vīrusam Covid-19, daudzas valstis ierobežojušas pārvietošanos pāri to robežām. To starpā ir Polija, kura no 15. marta ieviesusi virkni drošības pasākumu. 10 dienas atjaunota robežkontrole, ārvalstniekiem liegta ieceļošana Polijā (izņemot tos, kuri strādā vai pastāvīgi dzīvo valstī; netiek ierobežoti kravu pārvadājumi, uz robežas kravas automašīnas vadītājam ir jāiziet sanitārā kontrole), pārtraukta aviosatiksme un vilcienu satiksme ar ārvalstīm.

Tā kā vairāki Latvijas iedzīvotāji vēlējušies atgriezties mājās caur Poliju, sākotnēji tika solīts transporta koridors caur valsti. Taču vēlāk situācija sarežģījusies, un daļai iedzīvotāju nākas doties ar prāmi

Starptautiskie kravu pārvadājumi ir atļauti. Saraksts ar robežkontroles punktiem, kas darbojas, pieejams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti