Sadaļas Sadaļas

Ārpus Rīgas

Lašu nārsts Salacā sācies agrāk nekā citus gadus, aktivizējas arī maluzvejnieki

Ārpus Rīgas

LLKC zivsaimniecības eksperts par pieteikšanos šķirnes karpu mazuļu saņemšanai

Poligons “Meža Mackeviči” Daugavpils novadā kļūs par vienu no modernākajām bāzēm Baltijā

Poligons «Meža Mackeviči» Daugavpils novadā kļūs par vienu no modernākajām bāzēm Baltijā

Šobrīd šajā mācību poligonā rit militārās mācības “Tomahawk Soaring”, kurās līdztekus ar Latvijas karavīriem piedalās arī bruņotie spēki no Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Spānijas un citām valstīm. Lai stiprinātu valsts drošību un Zemessardzes kaujas spējas, Nacionālie bruņotie spēki Latvijā strādā pie ieceres katrā reģionā izveidot reģionālā līmeņa poligonu. Poligons “Meža Mackeviči” Vaboles pagastā būs viens no tiem, kas paplašināsies un modernizēsies un uz kura bāzes tiks izveidota viena no labākajām militārajām mācību vietām Baltijas valstīs.

Poligons “Meža Mackeviči” ir aptuveni 10.5 hektāri plaša teritorija  Daugavpils novada Vaboles pagastā. Tas ir vēl padomju laika mantojums, ko patlaban apmācībām izmanto apkaimes zemessargi, taču jau drīzumā, pēc Aizsardzības ministrijas ierosinājuma, šis poligons iegūs jaunu - jau nacionālo interešu objekta statusu.

Tam ir vairāki iemesli, saka ministrijas parlamentārais sekretārs Viesturs Silenieks: “Mēs cenšamies attīstīties reģionāli, loģiski, lai viss notiek tuvumā un lai Daugavpils zemessargam nav jābrauc uz mācībām, piemēram, uz Ādažiem.”

Poligonu “Meža Mackeviči” šobrīd apmācībām izmanto Zemessardzes 3. Latgales brigādes visi seši bataljoni, nākotnē šim poligonam būs vēl plašākas iespējas.

“Nākotnē te būs militārā bāze, ar šautuvēm, mācību laukiem. Un daļa no teritorijas būs nožogota, lai iedzīvotāji tur nevarētu nokļūt,” stāsta brigādes komandieris pulkvedis Māris Simsons.

Bāze “Meža Mackeviči” tiks izveidota kā viena no labākajām mācību vietām Baltijas valstīs. Tas ir būtiski drošības stiprināšanai un kopīgām starptautiskajām mācībām, kas arī šajās dienās notiek “Meža Mackevičos” un kuras kā svarīgu sadarbības iespēju vērtē viens no mācību koordinatoriem, majors Garsija Bravo:

“Šādas mācības svarīgas, jo tajās iesaistītas vairākas nācijas, bet mums jāprot sadarboties. Tas mums nākotnē ļaus rīkoties efektīvi un vienoti. Šajās mācībās Vabolē mēs galvenokārt izstrādājām virszemes operācijas mežā - patrulēšanu, uzbrukumu un aizsardzību pozīcijās.”

To, ka militārais poligons “Meža Mackeviči” attīstīsies, atzinīgi vērtē vietējā pašvaldība, apzinoties, ka no 10,5 hektāriem šī teritorija paplašināsies līdz 6000 hektāru.

“Šim poligonam jāturpina funkcionēt, kā tas ir ierakstīts valsts aizsardzības nostādnēs. Un jāpaplašinās, par to lems mūsu dome. Varbūt tas ir nepierasti, jo ne tik senā pagātnē viena armija jau ir aizgājusi un vietā atnākusi jauna. Tomēr ir pozitīvi, ka šajā poligonā ir dzīvība,” saka Daugavpils novada domes priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins.

Protams, zināmas korekcijas poligons ar nacionālo interešu objekta statusu un milzīgu teritoriju vietējo iedzīvotāju dzīvē var ieviest, taču vairumā tas būs pozitīvs pienesums.

“Es aicinātu iedzīvotājus poligona modernizāciju uztvert nevis kā apgrūtinājumu, bet kā lielu iespēju, sevišķi vietējiem uzņēmējiem. Karavīri būs jāapgādā ar pārtiku, pārvadājamām tualetēm, būvmateriāliem celtniecībai,” sadarbības iespējas ieskicē Viesturs Silenieks.

Apgūstot plašo 6000 ha teritoriju, “Meža Mackeviču” bāzē notiks pilnīga modernizācija, sākot ar infrastruktūras uzlabošanu un jaunu vērienīgu objektu būvniecību, kam pēc Aizsardzības ministrijas iecerēm būtu jānotiek aptuveni sešu tuvāko gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt