Policistu izglītošanai tiks veidota jauna struktūrvienība kādā no universitātēm

Tiesībsargājošo iestāžu amatpersonu izglītošanai tiks veidota jauna struktūrvienība kādā no valsts universitātēm, paredz Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotais konceptuālais ziņojums "Par valsts tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidi”.

IeM inormē - lai veiktu detalizētu tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveides risinājumu izpēti, tika izveidota starpinstitūciju darba grupa, kura izstrādāja konceptuālā ziņojuma projektu. Darba grupa izvērtēja vairākus profesionālās augstākās izglītības ieguves risinājumu variantus tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidē un nonāca pie vienotiem secinājumiem.

Par valsts un sabiedrības interesēm visatbilstošāko risinājumu atzīta jaunas struktūrvienības izveide kādā no valsts universitātēm un uz Valsts policijas vecākā virsnieka profesijas standarta pamata izstrādātu studiju programmu īstenošana, kuru ietvaros tiesībaizsardzības iestāžu vajadzībām ilgtermiņā tiktu sagatavoti nepieciešamie speciālisti. Šis risinājums visprecīzāk atbilst tām kopējām prasībām, par kurām darba grupā tika panākta vienošanās tiesībaizsardzības iestāžu personāla izglītības sistēmas pilnveidē, norāda ministrija.

Kā risinājuma stiprās puses ir norādīta stabila infrastruktūra, kvalificēts personāls, pieredze, kā arī resursu ekonomija. Darba grupa uzskata, ka jaunas augstskolas dibināšana kā Iekšlietu ministrijas pārraudzības iestāde vai arī ministrijai, kopīgi dibinot jaunu augstskolu ar kādu no valsts universitātēm, nav atbalstāma finansiālu un citu ziņojumā minētu apsvērumu dēļ.

Savukārt esošais modelis, kurā otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības pakalpojuma sniedzēja izvēlēšana notiek iepirkuma konkursa kārtībā, uzskatāma par neperspektīvu un turpmāk nebūtu jāīsteno, jo sadarbība ir terminēta un augstskola var mainīties atkarībā no iepirkuma procedūras rezultātiem, kas var negatīvi ietekmēt izglītības kvalitāti un stabilitāti nākotnē, pauž IeM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti