Panorāma

«Liepājas metalurga» pārdošanu neviens nevērtēs

Panorāma

Reģionālie laikraksti pret pašvaldību izdevumiem

Policistu atlaidīs no darba par naida runu

Policistu atlaidīs no darba par naida runu saistībā ar Krievijas lidmašīnas katastrofu

No darba tiks atlaists policists, kurš nepieņemami izteicies par bojāgājušajiem Krievijā notikušajā aviokatastrofā,  Latvijas Televīzijai apstiprināja Rīgas pašvaldības policijā.  

Pēc tam kad Krievijā, Rostovā pie Donas, nogāzās lidmašīna un traģēdijā dzīvību zaudēja 62 cilvēki, Rīgas pašvaldības policists Jānis Bruševics sociālajā tīklā “Facebook” ierakstīja: “Nekas traks, jo tie lielākā daļa bija Krievijas pilsoņi.”

Uz to ātri reaģēja policijas vadība, apstiprinot, ka sāktā dienesta pārbaude beigsies ar policista atlaišanu no darba.

“Es gribētu izteikt nožēlu par šāda Rīgas pašvaldības policijas darbinieka rīcību. Viņa nekādā veidā nav savietojama ar tiem principiem, pēc kuriem vadās pašvaldības policija. Un proti – tas ir jebkurā gadījumā pret jebkuru personu neatkarīgi no viņas etniskās, politiskās, jeb tautības policistam jāattiecas ir vienādi. Diemžēl šis gadījums ļoti iedragāja uzticību pašvaldības policijai, un es vēlos atvainoties par šo radīto situāciju,” pauda Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass.

Jautāts, vai šo policistu atlaidīs, Lūkass sacīja: “Jā,  tāds ir mans viedoklis.”

Sociālantropologa Klāva Sedlenieka vērtējumā - kas pirmais uz mēles, tas internetā nokļūst tādēļ, ka rakstītāji sociālos tīklus bieži vien maldīgi uztver kā privātu telpu. Taču naidīgajiem komentāriem esot tendence samazināties.

“Visticamāk, ka to arī būs vismaz tādā tīri publiskā vidē arvien mazāk, jo cilvēki vairāk vai mazāk, bet tomēr sāk saprast, kas tad īsti tā interneta vide ir, un saprast, ka tas gluži nav tā, ka tur tu kaut ko pateiksi un vai nu neviens nedzirdēs, vai neredzēs,” skaidroja Sedlenieks.

Vainīgais policists jau izdzēsis gan savu komentāru, gan “Facebook” profilu, kā arī atvainojies un izteicis līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem. Taču viņš nebija gatavs neko plašāk skaidrot žurnālistiem.

Vēl tiks vērtēta viņa iespējamā kriminālatbildība. Par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Drošības policija informē, ka 2014.gadā par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu bijuši ierosināti 13 kriminālprocesi, bet  pērngad 10. Kriminālprocesi bijuši par izteikumiem gan pret dažādu tautību, gan citu rasu pārstāvjiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti