Policists: Meklējot mazo Ivanu, laiku zaudējām neprecīzu liecību dēļ

Meklējot Liepājā pazudušo piecus gadus veco zēnu Ivanu Berladinu, Valsts policija sākotnēji meklējusi nepareizā teritorijā, jo saņēmusi neprecīzas liecības no kāda zēnam tuva cilvēka, diskusijā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” piektdien, 14.jūlijā, sacīja Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļas vadītājs Romāns Jašins.

Viņš norādīja, ka šīm liecībām, ka zēns pēdējo reizi bija redzēts Liepājā sestdien, 1.jūlijā plkst.16, nevarēja neuzticēties tāpēc, ka tās bija devis Ivanam tuvs cilvēks.

Viņš arī klāstīja, ka, meklējot puiku, bija izskatīti ļoti daudz videoierakstu. Tomēr, pirmkārt, ne vienmēr tie aptver visu laukumu jeb teritoriju. Ir tā saucamie „melnie punkti”, kur notiekošo kameras nefiksē. Otrkārt, kamerās redzamais nereti ir vājā kvalitātē. Bieži vien ir redzami cilvēku silueti, nevis, kā rāda filmās, cilvēku sejas labā video un foto kvalitātē.

Kā pieņēmums vienubrīd bija arī uzskats, ka Ivans devies uz Dubeņiem. No vienas puses, vienā no kamerām bija pamanīta Ivana sandale, kas ļāva policijai izskaitļot, ka viņš devies uz Dubeņiem, tomēr, no otras puses, pārliecības nav bijis.

Jašins apstiprināja, ka puika pa ceļam uz Dubeņiem bija nogājis labu gabalu Liepājā un pēc tam braucis ar autobusu. Visur bijuši cilvēki. Arī galapunktā Dubeņos viņš no sabiedriskā transporta neizkāpa viens.

Jau ziņots, ka piecus gadus vecais Ivans Berladins no sava dzīvokļa Liepājas Tosmares mikrorajonā izgāja sestdien, 1.jūlijā, ap pusdeviņiem no rīta un tā arī mājās neatgriezās. Svētdien trijos pēcpusdienā par to tika paziņots policijai, un kopš tā laika notika zēna meklēšana. Viņa māte apgalvoja, ka šī bijusi pirmā reize, kad Ivans viens aizgājis no mājām.    

Pēc vairāku dienu meklēšanas policija atzina, ka cerības atrast pazudušo piecus gadus veco Ivanu Berladinu dzīvu esot ļoti, ļoti niecīgas, jo meklējumi bija beigušies bez panākumiem.  Pēc nedēļu ilgiem meklējumiem policija uzgāja jaunu pavedienu, kas liecina - zēns aizbraucis ar autobusu līdz Grobiņas novada Dubeņiem, kur izkāpis, un meklēšana turpinājās šajā apkārtnē.

Desmit dienas pēc pazušanas zēns atrasts bez dzīvības pazīmēm Dubeņos meža masīvā. Apstiprinājusies policijas iepriekš izvirzītā versija par to, ka bērns varētu būt apmaldījies un klīdis viens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti