Dienas ziņas

Mudinās potēties ar izbraukuma vakcināciju

Dienas ziņas

Latgalē notiek policijas reidi pastiprinātā režīmā

Policists apmaksā naktsmājas no vardarbības bēgošai sievietei

Policists Liepājā apmaksā naktsmājas no vardarbības bēgošai sievietei

“Man nostrādāja cilvēciskais faktors,” tā sacīja policists Madars Kupičs, kurš no personīgajiem līdzekļiem apmaksāja naktsmājas kādā Liepājas dienesta viesnīcām sievietei, kura bija nokļuvusi krīzes situācijā dzīvesbiedra vardarbīgas uzvedības dēļ. Pilsētā ir pieejama arī naktspatversme, bet vadība norādījusi, ka aizspriedumi un maldīgie priekšstati par iestādi nereti liedz nelaimē nonākušajiem saņemt vajadzīgo palīdzību. 

Izsaukumus uz konflikta situācijām ģimenē parasti saņem pašvaldības policija, bet šajā gadījumā apstākļu sakritības dēļ tas nonāca Valsts policijas (VP) pārziņā. Kā stāstīja likumsargs Kupičs, ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka sieviete vērsusies pēc palīdzības, jo no ieslodzījuma atgriezies viņas civilvīrs, kurš, lietojot alkoholu, kļuvis agresīvs. Pats varmāka policijas ierašanās brīdī nav bijis uz vietas. Sieviete izmisusi meklējusi naktsmājas pie ģimenes locekļiem un paziņām, bet nesekmīgi. 

Tā kā VP pārraudzībā reti nonāk ģimenes konflikti, informācijas par palīdzības iespējām krīzes situācijās viņiem esot maz, tāpēc policists nav piedāvājis viņu vest uz patversmi Flotes ielā Liepājā. 

“Vienkārši ieslēdzās kaut kāds cilvēciskais faktors un izdomāju, ka aizvedīšu viņu uz dienesta viesnīcu. Pārrunās ar sievieti es sapratu, ka viņai naudiņas nebija, ja jau aizvests ir, tad samaksāju, lai sieviete atpūšas. Aizvedot uz Flotes ielu [patversmi], es pieņemu, ka tur nav tā – “lūdzu, ņemiet atslēdziņas, ejiet, lūdzu, guliet”. Viņai droši vien būtu jāaizpilda kaut kādi papīri. Tāpat man kā policistam jāraksta savi ziņojumi. Sieviete noraudājusies, nakts laikā, ja viņai vēl viena līdz divas stundas jāpavada kaut kādos papīros, lai tiktu iekšā un atpūstos, lai tiktu pāri saviem pārdzīvojumiem... Es domāju, ka tas nav adekvāti,” sacīja Kupičs.

Kā informēja Liepājas naktspatversmes vadība, pašvaldības policija salīdzinoši bieži iestādē nogādā no vardarbības bēgošas sievietes, arī ar bērniem, un gadās arī pa kādam vīrietim. Patversmes vadītāja Oksana Martinova uzskata, ka

sabiedrībā valdot nepareizi priekšstati par patversmi, piemēram, ka tā paredzēta tikai bezpajumtniekiem, dzērājiem vai ka tajā valda netīrība.

Krīzes situācijās, nakts laikā neesot jāaizpilda nekāda dokumentācija, jo primāri tiekot nodrošināta atsevišķa istabiņa, bet papīri tiek kārtoti tikai no rīta.

Martinova norādīja: “Istabiņas ir izremontētas, katram ir sava tīra gulta, tīra gultasveļa tiek iedota, un no rīta mēs sazināmies ar sociālā dienesta darbiniekiem. Viņi parasti atnāk ar padomu. Risinām to jautājumu, lai viņi var atgriezties mājās vai vēršas kādā citā institūcijā. Ir bijuši tādi gadījumi, kad cilvēks ir pilnīgi apakšveļā, bez nekā. Tad mēs arī apģērbjam.”

VP Kurzemes reģiona pārvaldē par likumsarga rīcību, apmaksājot no privātajiem līdzekļiem viesnīcu cietušajai, uzzināja no pašas sievietes, kura e-pasta vēstulē iecirkņa vadībai pateicās par palīdzību. Policijas vadība lepojas ar kolēģa nesavtīgo rīcību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti