Panorāma

Tiesa noraida Zolitūdes traģēdijā cietušā ugunsdzēsēja prasību

Panorāma

Panorāma

22 miljonus vērts spriedums

Policistiem un glābējiem par neapmaksātajām darba stundām vajadzīgi 22 miljoni eiro

Lai izmaksātu kompensācijas iekšlietu dienestu un Tieslietu ministrijas Ieslodzījumu vietu pārvaldes dienesta darbiniekiem saistībā ar Augstākās tiesas spriedumu par darba laika organizāciju, nepieciešami 22 miljoni eiro, aprēķinājusi Iekšlietu ministrija.

Ar Augstākās tiesas šā gada jūnija sprieduma noteikts, ka iekšlietu dienestu un Ieslodzījumu vietu pārvaldes amatpersonām dežūrmaiņas laikā paredzētie pārtraukumi jāieskaita dienesta pienākumu izpildes laikā, ja tām noteikts aizliegums atstāt dienesta pienākumu izpildes vietu dežūras un dežūras pārtraukumu laikā.

Tas skar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts robežsardzi, Valsts policiju un Tieslietu ministrijas Ieslodzījumu vietu pārvaldi.

Saskaņā ar tiesas spriedumu visām iekšlietu dienestu un Ieslodzījumu vietu pārvaldes amatpersonām, kurām bija noteikts aizliegums pārtraukumu laikā atstāt dežūras vietu, bet kuru pārtraukumu laiks netika apmaksāts, ir iespēja par divu gadu termiņu prasīt pārrēķināt nostrādāto laiku un līdz šim neapmaksātās stundas kompensēt.

Kopumā šis spriedums varētu attiekties uz aptuveni 5000 darbinieku, informēja iekšlietu ministra padomniece Daiga Holma.

Iekšlietu ministra padomniece Daiga Holma

  Lai iekšlietu dienestu un Ieslodzījumu pārvaldes amatpersonām apmaksātu pārrēķinātās stundas, papildus ir nepieciešami 22 167 150 eiro, lēš Iekšlietu ministrija.

  Jau nākamnedēļ Iekšlietu ministrija šo summu lūgs valdībai, bet noraidošas atbildes gadījumā līdzekļus var nākties meklēt nozares iekšienē.

  Pēc tiesas sprieduma ar ievērojamām izmaksām saistāma arī turpmākā šo dienestu darba plānošana.

  “Šo atpūtas laiku iekļaut un kompensēt, otrs variants ir papildu štata vietu piešķiršana, kas ir ar mazāku ietekmi uz valsts budžetu. Ja mēs runājam par to, ka tiek kompensēts uz priekšu, tad tie ir vairāk nekā 11 miljoni eiro kopumā katru gadu. Ja mēs runājam par papildu štata vietām, tie ir septiņi miljoni," skaidroja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

  Papildu štata vietas būs nepieciešamas, ja dienesti no diennakts maiņām pāries uz 12 stundu darbalaiku.

  Pret to iebilst tie glābēji un policisti, kuri dienestu apvieno ar vēl citu darbu.

  Vēstīts, ka 16.jūnijā, izskatot bijušā ugunsdzēsēja lietu, Augstākā tiesa secināja, ka ugunsdzēsības dienestā nodarbinātās amatpersonas darba laikā ieskaitāms arī pārtraukuma laiks, jo tā laikā darbinieks nevar pamest dienesta vietu. 

  Strīdus būtība šajā lietā bija faktiski nostrādātās stundas, par kurām dienests neuzskaitīja un neapmaksāja vai nepiešķīra atbilstošu atpūtas laiku. Tiesa uzdeva veikt darba samaksas pārrēķinu par pēdējiem diviem gadiem.

  Pēc Augstākās tiesas sprieduma simtiem dienestu darbinieki interesējas par kompensāciju.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti