Policisti lūdz apsūdzēt par bezdarbību mazā Ivana meklēšanā

Kriminālprocesā vērtējot policijas rīcību pērn vasarā pazudušā piecgadīgā Ivana Berladina meklēšanā, Iekšējās drošības birojs lūdzis apsūdzēt kādu policisti bezdarbībā, kas radījusi smagas sekas. Policiste, kura no dienesta Valsts policijā jau atbrīvota, dienu pēc zēna pazušanas esot saņēmusi ziņas, ka līdzīgs puika redzēts Grobiņas novada Dubeņos, bet par to nav ziņojusi.

Iekšējās drošības biroja priekšnieka palīdze Diāna Petersa
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Iekšējās drošības birojs informējis – izmeklēšanā noskaidrots, ka policijas amatpersona 2.jūlijā, dienu pēc zēna pazušanas, pildot amata pienākumus, telefoniski bija saņēmusi vairākus zvanus par iespējamo Ivana atrašanās vietu. Minētā informācija netika nodota tālāk amatpersonām, kuras realizēja pazudušā zēna meklēšanu.

Tādējādi informācija par iespējamo zēna atrašanos Grobiņas novada Dubeņos netika pārbaudīta uzreiz 2.jūlijā.

Meklēšana Grobiņas novada Dubeņos un apkārtējā teritorijā tika sākta tikai 9. jūlijā, un 11.jūlijā zēns tika atrasts miris.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, Iekšējās drošības birojs nodevis kriminālprocesa materiālus prokuratūrai ar ierosinājumu sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas. Par to paredzēts sods – brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem vai arī īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

KONTEKSTS:

2017.gada jūlijā Liepājā no no sava dzīvokļa izgāja piecus gadus vecais Ivans Berladins un mājās neatgriezās. Viņa māte apgalvoja, ka šī bijusi pirmā reize, kad Ivans viens aizgājis no mājām. Desmit dienas pēc pazušanas zēns atrasts bez dzīvības pazīmēm Dubeņos meža masīvā. Apstiprinājusies policijas versija par to, ka bērns varētu būt apmaldījies un klīdis viens.

Vēlāk par bezdarbību zēna meklēšanā no dienesta Valsts policijā tika atbrīvota kāda policijas darbiniece, kura strādāja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Operatīvās vadības nodaļā. Policijas darbiniece bija palaidusi garām informāciju, ka mazais zēns nākamajā dienā pēc pazušanas redzēts Dubeņu ciemā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti