Rīta Panorāma

Sākas trešā Bērnu mentālās veselības nedēļa “Runā ar mani”

Rīta Panorāma

Karabahā bruņotas sadursmes

Intervija ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku

Policijas šefs: Dienestā nav nekādu prokremlisko cilvēku

Ar Valsts policijas (VP) darbinieku lojalitāti valstij viss ir kārtībā, un policijā nav nekādu prokremlisko darbinieku. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja VP priekšnieks Armands Ruks. 

Vaicāts, kāda ir situācija ar VP darbinieku lojalitāti valstij, Ruks sacīja: "Situācija valstī ar policijas lojalitāti, – es domāju, ka viss ir kārtībā. (..) Policijā nav nekādi prokremliskie cilvēki un tamlīdzīgi. Skaidrs, ka var būt dažādas rīcības, izpausmes, kas rada varbūt arī kaut kādu priekšstatu un viens otru uzkurina, bet mēs to iekšēji monitorējam un kontrolējam. Domāju, ka iepriekšējais gads visu ir salicis pa punktiem."

Tāpat Ruks norādīja, ka policijā uzlabojusies vispārējā darbinieku disciplīna. Proti, 2021. gadā saistībā ar korupciju pieķerts viens policists, bet iepriekšējos gados šādi gadījumi bijuši vairāk nekā 10. Taču 2023. gada sākums šajā sakarā "iezīmē ne visai labu lietu", pauda Ruks. 

"Jāturpina strādāt, jāturpina cīnīties. Jo bez korupcijas ir vēl citi amatnoziegumi. Tā var būt dienesta pilnvaru ļaunprātīga pārsniegšana, nepamatota spēka pielietošana, neizpaužamu ziņu izpaušana, bezdarbība un tamlīdzīgas izpausmes. Tas viss ir jāapkaro. To mēs darām," atzīmēja policijas šefs. 

Policijā visu pēdējo gadu izaicinājums ir bijis personālsastāvs, jo ļoti daudzi pametuši darbu policijā. Tiek strādāts, lai rastu gan finansiālu atbalstu, gan iekšēji pārkārtotos un līdz ar to mazinātu iemeslus, kāpēc cilvēki iet prom no dienesta. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti