Panorāma

Muita konstatējusi 780 sankciju pārkāpumus

Panorāma

Noslēdzas sarunu festivāls "Lampa"

Visi naktī pārbaudītie skūteru braucēji ir reibumā

Policijas reida rezultāti: visi naktī pārbaudītie skrejriteņu braucēji – reibumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Aktuāla tēma ir elektroskūteri jeb skrejriteņi un daudzās avārijas, ko izraisa to vadītāji. Pilnīgi visi skūteru braucēji, kuru reibuma stāvokli kopā ar Latvijas Televīzijas filmēšanas grupu sestdienas naktī pārbaudīja Valsts policijas ekipāža, bija alkohola reibumā.

Promiļu daudzums svārstās no atļautā, kas nepārsniedz 0,5 promiles, līdz vienai promilei un augstāk, kas nozīmē arī naudas sodu līdz 120 eiro. To, ka dzērumā braukt nedrīkst, jaunieši zina. Taču atzīst, ka tieši reibumā elektroskrejritenis esot ātrākais un lētākais veids, kā nokļūt mājās. 

Naktsdzīve un vecpuišu ballītes Vecrīgā ir atgriezušās. Un tam pa vidu – nu jau desmitiem un simtiem elektroskrejriteņu braucēji. Lai kontrolētu braucējus, Rīgas ielās devās arī Ceļu policijas ekipāža.

Kad jaunieši vēl ir ceļā uz ballītēm, alkohola testi visiem ir negatīvi. Galvenais nebraukt dzērumā un cienīt vienam otru, teica skūtera vadītājs Reinis. Skūteru vadītāji braucot arī ļoti ātri, neņemot vērā gājējus. Brauc arī pa diviem, kas ir aizliegts.

"Kontrolējam savu iespēju robežās, kontrole notiek... bet viņu [skūteristu] arī ir daudz," paskaidroja Ceļu policijas bataljona 2. rotas komandieris Verners Vangravs. "Ir bijuši gadījumi, kad laidušies. Viņam ir handikaps lielāks, var vārtrūmēs iebraukt un pazust... tādi gadījumi ir reti."

Kad iestājas nakts un pēdējie tramvaji māju virzienā ir aizbraukuši, kāds mēģina iet kājām, citi īrē skūterus. Un alkometrs jau rāda pavisam citu ainu.

"1,42 promiles... saka, ka lietojis alu," konstatē policija. 

Kāds skūteru lietotājs atzīst, ka aizliegums braukt reibumā ir diezgan loģisks, bet gribējās ātrāk un lētāk tikt mājās. Šoreiz lētāk nesanāks. 

Skrejriteņu braucējiem ir tie paši noteikumi, kas riteņbraucējiem – līdz 0,5 promilēm, bet labāk jau nu nemaz, atgādina policija. Tikmēr policisti noformē protokolu jau diviem nākamajiem skūtera braucējiem – viena promile un 0,9 promiles, kas nozīmē mazāko iespējamo sodu.

"Katram pa 40 eiro, un tālāk viņi turpina ceļu kājām," paskaidroja Vangravs.

Ja izelpā ir no vienas promiles līdz pusotrai, sods ir 120 eiro, bet virs pusotras promiles – 170 eiro.

Negadījumā cietušais Endijs saka, ka esot smagi savainojies arī skaidrā, nenovaldot skrejriteņa  stūri. "Sasitu zobus, seju, sasitu elkoni, es iesaku vispār skatīties, vai vari novaldīt," viņš piebilda. 

Pēc apturēšanas reibumā jauniešiem visvairāk ir bail pazaudēt tiesības. Par to, ka krītot var lauzt galvaskausu, viņi nedomā.

"Man ir bail braukt, vai esmu dzēris vai neesmu, jo esmu dzirdējis, ka daudzi savainojas," sacīja skūtera braucējs Jakobs. "Esam tik uzmanīgi, cik nu varam būt ar nelielu alkohola saturu asinīs."

Stundas laikā ekipāža aptur sešus dzērušus skūterotājus. Diviem no viņiem ir mazāk nekā 0,5 promiles. Pārējiem – virs.

Tāpat vēl nav bijusi dežūra bez avārijas, kurā cietis kāds skūtera braucējs. Pagājušonakt tāda bija pašā maiņas sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti