Dienas ziņas

Vāc datus Rīgas centra pārplānošanai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cīnās pret nelegālo cigarešu apriti

Policijas kinologs Gints Vuškāns ar Darvinu palīdz cīņā ar nelegālo cigarešu apriti Jēkabpilī

Cīņa pret nelegālo cigarešu apriti turpinās visā valstī, arī Jēkabpilī. Neatsverami palīgi cigarešu meklēšanā ir kinologi kopā ar saviem dienesta suņiem. Jēkabpilī šajā procesā piedalās Valsts policijas kinologs Gints Vuškāns ar suni Darvinu. Visbiežāk reidi tiek organizēti Jēkabpils tirgus teritorijā.    

Valsts policijas kinologs Gints Vuškāns kopā ar dienesta suni Darvinu strādā visā Latvijas teritorijā. Suns ir speciāli apmācīts cigarešu un narkotisko vielu meklēšanā.

Pateicoties viņa degunam, nelegālās akcizētās preces atrastas visdažādākajās slēptuvēs, piemēram, sausajā tualetē, pērno lapu kaudzē un citur.

Jēkabpils tirgū gandrīz neviens reids nav beidzies bez atradumiem, bet šoreiz nekas netika atrasts.

“Izstaigājām visas vecās vietas, kur vienmēr tika kaut kas atrasts, bet pieļauju, ka cilvēki ir iemācījušies kaut ko savādāk darīt nekā līdz šim. Es pieļauju, ka kaut ko jaunu viņi ir izdomājuši, jo nav tā, kā kādreiz – kad nāca, tad kaut kur bija kaut kas paslēpts. Iespējams, kaut kas ir jauns, kas mums jāatkož pašiem,” sprieda Gints Vuškāns.

Tie, kuri Jēkabpils tirgū tirgo apģērbu, apavus, dārza vai meža veltes, par nelegālo cigarešu tirdzniecību izvairās runāt, daži vien izsaka viedokli, ka, ķerot mazos tirgoņus, problēma neizzudīs.

“Tos, kas ieved, tos vajag izķert. No augšas vajag, nevis no lejas. Te policija bieži staigā, es redzu, ar suni staigā, es bieži redzu, kad uz tirgus sēžu, bet šie jau nav vainīgi. Viņiem iedod, viņi tirgo,” klāstīja ogu tirgotāja Lija.

Valsts policijas pieredze liecina, ka nelegālajā rūpalā iesaistītie darbojas pēc rūpīgi izplānotas shēmas, tādēļ pie rokas pieķert kādu no tirgoņiem kļūst arvien grūtāk. Cīņai pret šo nelegālo biznesu šķēršļus liek arī pārāk maigā sodu sistēma.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Rolands Bērziņš atzina, ka “šie tirgoņi mums ir zināmi, viņi ir apzināti, viņi ir vairākkārtīgi saukti pie likumā paredzētās atbildības – gan pie administratīvās atbildības, gan pie kriminālatbildības, bet diemžēl tā likumdošana ir tāda, kāda viņa ir”.

“Un pēc soda saņemšanas viņi turpina ar šo nelegālo rūpalu nodarboties, tādā veidā tas nelegālais bizness turpinās,” sacīja Bērziņš.

Nelegālo cigarešu apriti ietekmē arī augstais pieprasījums. Ņemot vērā cigarešu augstās cenas veikalos, daudzi izvēlas iegādāties lētāku preci. Bet nelegālo cigarešu aprites apkarošanas jomā Jēkabpils var lepoties ar labiem rezultātiem. Gada laikā no Jēkabpils teritorijas tiek izņemts aptuveni pusmiljons nelegālo cigarešu.

Lielā mērā tas ir, pateicoties tam, ka kinologa Ginta Vuškāna pamata atrašanās vieta ir Jēkabpils, līdz ar to dienesta suņa palīdzība šeit tiek saņemta biežāk nekā citviet.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti