Sadaļas Sadaļas

Pusdiena

Sīrijas nemiernieki aptur diskusijas par drīzumā plānotajām miera sarunām

Pusdiena

Islande varētu sarīkot referendumu par pievienošanos Eiropas Savienībai

Policijas jaunās mašīnas aizvien neatbilst prasībām

Policijas jaunās mašīnas aizvien neatbilst prasībām

Lai gan uzņēmēju pilnsabiedrība “A26” paziņojusi, ka ar Valsts policiju panākta vienošanās par neatbilstoši piegādāto mašīnu “Citroen Jumpy” dokumentācijas sakārtošanu, policijā uzsver – komersants arvien nav nodrošinājis, ka spēkrati atbilst prasītajai emisiju klasei. Policija gan mašīnas turpinās lietot, bet arī spriedīs, vai un kā vērsties pret pilnsabiedrību.

Pretēji plānotajam līdz ar gadumiju tomēr nav atrisinātas Valsts policijas un uzņēmēja domstarpības vērienīgākajā policijas autoparka papildināšanas konkursā. Tajā policija tika pie 755 jauniem transportlīdzekļiem un par nomu turpmākos piecus gadus maksās 23 miljonus eiro.

Pērn izrādījās, ka 17 no visām mašīnām atbilst “Euro 5” emisiju klasei, nevis “Euro 6”, kā tika prasīts iepirkumā. Tādēļ Valsts policija mašīnu piegādātājam uzdeva līdz gada beigām nepilnības novērst.

Taču tas neesot izdarīts. “Lai arī līdz 29.decembrim bija dots laiks sniegt šo informāciju, policija konkrētu un detalizētu rīcības plānu, dokumentāciju un informāciju par termiņiem, kuros ir plānots nodrošināt automašīnu atbilstību “Euro 6” klasei, nav saņēmusi. Pagaidām Valsts policija turpinās lietot piegādātos automobiļus, bet joprojām paliek aktuāls jautājums par to, kādā veidā komersants plāno nodrošināt uzņemto līgumsaistību izpildi,” saka Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins.

Tikmēr pilnsabiedrība “A26” apgalvo, ka mašīnas ir uzlabotas. Jau decembra vidū kompānija Valsts policijai iesniegusi laboratorijā veiktu testu rezultātus, kas apliecinot, ka visi 17 piegādātie automobiļi pilnībā atbilst “Euro 6” emisiju klasei. “Valsts policija lūgusi iesniegt mums vēl papildu informāciju, ko mēs tagad gatavojam. No tehniskā viedokļa it kā esam izdarījuši visu, ko esam solījuši. Un, mūsuprāt, šī atbilstība ir pierādīta. Valsts policijas vēlme ir nostiprināt šo pārbūves faktu reģistros. Mēs tagad vērtējam, kā tas ir iespējams,” saka pilnsabiedrības pārstāvis Guntars Šīrants.

Tādējādi pašlaik mašīnu piegādātājs skaidrojot, vai vispār būs iespējams oficiāli apstiprināt braucamo atbilstību. Policijas pārstāvis Dairis Anučins skaidro, ka vēl kādu laiku nogaidīs, tomēr par rīcību gadījumā, ja atbilstība netiks nostiprināta dokumentos, vēl nevar spriest.

Turklāt Iepirkumu uzraudzības birojs daļēji aizliedzis slēgt līgumus arī nākamajā konkursā par vēl 55 policijas mašīnu piegādēm trīs miljonu eiro vērtībā. Iepirkumu uzraugi atzinuši, ka konkursa rīkotājs jau pēc piedāvājumu iesniegšanas termiņa ļāvis mainīt pieteikumu, pārkāpjot vienlīdzīgas attieksmes nosacījumus. Iepirkuma organizatoru nepamatoto labvēlību izpelnījusies firma “Auto 26”, kas ir dalībniece arī neatbilstošo mašīnu konkursā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt