Policijas eksperti meklē ugunsgrēka iemeslus

Pēc Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā notikušā ugunsgrēka Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu, lai skaidrotu sprādzienu un degšanas iemeslus. Bīstamais ugunsgrēks slimnīcā ir likvidēts, un nodaļās atgriežas pacienti, arī neatliekamās palīdzības darbs slimnīcā atjaunots. Kopumā no slimnīcas rīta pusē nācās evakuēt 170 pacientu, negadījumā ir divi cietušie, kas ir slimnīcas tehniskie darbinieki.

„Pilnībā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests savu darbu beidza pulksten 15.23, kad ugunsgrēks likvidēts. Kaut gan jau pulksten 11.47 slimnīcas personāls varēta atgriezties telpās, sakārtot palātas, lai tajās varētu atgriezties arī pacienti. Ap pusčetriem ugunsdzēsēji pameta telpas, tad sāka darboties ugunsdrošības inspektori, kas salīdzināja, kas ir bijis uz pārbaudes laiku februārī un kas varbūt pārkāpts tagad, darbojas arī Valsts policijas eksperti, kas noskaidros visus notikuma apstākļus un arī ugunsgrēka iemeslus,” pavēstīja VUGD pārstāve Inga Vetere.

Jau vēstīts, ka šorīt Stradiņa slimnīcas 32. korpusa pagrabstāvā izcēlies ugunsgrēks un nograndējuši vairāki sprādzieni. Slimnīca tika izsludināts ārkārtas stāvoklis un kopumā uz apkārtējām nodaļām un pagalmā uz soliņiem evakuēti 170 pacientu.

Agnis atradies otrajā stāvā sprādziena brīdī, pēc kura medmāsas katrā stāva savus slimniekus sākušas evakuēt. „Parādījās kaut kādi dūmi un pēc tam eksplodēja tie baloni. Sprādzieni bija jūtami nodaļā un ieejas durvīm pat izbira stikli. Tad ieslēdzās signalizācija un visi evakuējās. Es līdz galam tagad neesmu izārstējies, nav pabeigtas procedūras. Ārsts atlaida mājās un teica, ka pirmdien jābrauc atpakaļ,'' stāsta Agnis.

Pēc ugunsgrēka lokalizēšanas pacients Uldis, satinies biezā segā, dodas uz degušo korpusu pēc drēbēm, jo ātrumā izskrējis pusapģērbts. Aculiecinieki vēl stāsta, ka dūmi bijuši ļoti kodīgi un ar spēcīgu smaku.

''Ja parādās dūmi koridorā, tad vairs nekāda palikšana nav. Par laimi, ka tie mūri tik stingri, ka visa tā ēka neuzgāja gaisā. Tie sprādzieni jau bija daži pa vienam, bet daži reizē tādi pamatīgi, ka visa māja nodrebēja. Nu, kreņķi lieli, šodien man arī vajadzēja būt vienai procedūrai, bet tagad izmitināja mūs te un arī pēc mantām nelaida iekšā, ārā vēss bija, bet es muļķis - ātrumā neko nepaķēru,'' par piedzīvoto stāsta Uldis. Tāpat slimnīcas teritorijā bija sanākuši gana daudz skatītāju un arī satraukti pacientu tuvinieki.

Ugunsgrēkā cietuši divi cilvēki - slimnīcas tehniskie darbinieki, kas ar apdegumiem nogādāti Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Cietušā 70 gadus vecā vīrieša stāvoklis ir vidēji smags, bet stabils - vīrietis guvis abu plaukstu, roku, krūškurvja un viena sāna apdegumus. Savukārt otrs, 47 gadu vecs cietušais, ir palaists mājās. Aptuveni 20 pacienti no evakuētajiem pārcelti arī uz citām slimnīcām, norādīja Stradiņa slimnīcas valdes locekle Eva Strīķe.

Cietušā korpusa nodaļās pacienti palēnām atgriežas telpās, un arī pirmajā stāvā neatliekamās palīdzības pacientu uzņemšana ir atsākta.

Slimnīcas korpusa pagrabstāva siena ugunsgrēka vietā ir melna, turklāt vairāki pirmā stāva logi ir izbiruši. Zemspiediena skābekļa sadales telpā sprāguši 23 no kopumā 66 skābekļa baloniem. Liesmas bija izpletušās 50 kvadrātmetru platībā un jau pirms pulksten 11 ugunsgrēks tika lokalizēts. Notikušā iemesli vēl tiek skaidroti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti