Panorāma

«Dod pieci!» saziedo 64 550 eiro

Panorāma

R.Paula un Z.Muktupāvela Ziemassvētku koncerts

Uzklausa pārmetumus par zvanu policijai

Policijas dežurants pārmet kaimiņienei, kas ziņo par iespējamo zagļu ielaušanos

Garas svētku brīvdienas ir laiks, kad sarosās dzīvokļu apzadzēji. Tāpēc policija jau laikus atgādināja visiem, kuri uz vairākām dienām pametīs ierasto dzīvesvietu, lai, dotos apciemot radus un draugus, parūpēties par īpašuma drošību, tostarp par labām attiecībām ar kaimiņiem, kuri jūsu dzīvokli vai māju varētu pieskatīt. Taču vai pašu likumsargu vārdi saskan ar darbiem? Nepatīkamus brīžus piedzīvojusi Jūrmalas iedzīvotāja, centra “Providus” eksperte Ilona Kronberga, kura mēģināja novērst iespējamu uzbrukumu kaimiņmājai. Sazvanītais policijas dežurants drīzāk pārmetis viņai par zvanu, nevis nomierināja, ka ekipāža jau ir ceļā. Iespējamie zagļi tā arī palika nenoķerti.

Vakar ap desmitiem Ilona izgāja no savas privātmājas, lai izmestu atkritumus. Viņa dzīvo klusā ielā Dzintaros. Tumsā dzirdēja, ka kaimiņu mājā, kas jau ilgstoši ir tukša, kāds laužas iekšā. Uz ielas pamanīja mašīnu. Visticamāk, tieši viņas ierašanās arī izbiedēja zagļus, jo durvis palika neatlauztas, tomēr palika svaigas kaluma pēdas.

Tālāk viss notika strauji. Uz ielas Ilona saskrējās ar diviem vīriešiem, kas iznāca no pagalma. Prasīja, ko šeit meklē. Vīrieši bija agresīvi, viņa iegaumēja auto numuru un zvanīja 112. „Es nevaru vārds pa vārdam atstāstīt, bet man bija saruna, ka traucēju,” stāsta jūrmalniece.

Ilona Kronberga ir juriste, ikdienā strādā sabiedriskās politikas centrā „Providus”, kur viņas pārziņā ir kriminālsodu politika. Daudzos projektos viņa ir sadarbojusies ar valsts policiju un centusies palīdzēt arī atrisināt dažādas nesaskaņas un pārmetumus policijai. Tāpēc tas, kā ar viņu runāja dežurants, aizvainoja vēl vairāk.

„Saucu palīgā, bet man sāk moralizēt – neviens jau nezvana, lai pastāstītu, ka šobrīd ēd pīrādziņus,” saka Kronberga.

Pēc Latvijas Televīzijas intereses Valsts policijā sola rūpīgi noklausīties un izanalizēt to, kā dežurants ir runājis ar Ilonu Kronbergu.

Likuma sargi gan atzīst, ka sarunas jeb komunikācija ir viens no šīs struktūras klupšanas akmeņiem. Tāpēc patlaban tiekot rīkoti īpaši kursi. 

Ilona smejas, ka tā bijusi savdabīga likteņa ironija. Jo pēc atgriešanās no visas šīs jezgas televīzijā klausījusies, kā policijas pārstāvji aicina svētkos sargāt savu īpašumu un pieskatīt kaimiņu dzīvokļus. Un noteikti zvanīt policijai, ja mana ko nelikumīgu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti