Policijas aplikācija ļaus noteikt palīdzības saucēja atrašanās vietu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ņemot vērā pēdējā laika aktuālos gadījumus, kad  cilvēki nomaldījušies mežos un nepazīstamā apkārtnē, Valsts policija (VP) ir izstrādājusi mobilās aplikācijas funkciju, kas būtiski atvieglos operatīvo dienestu darbu gan nomaldījušos cilvēku meklēšanā, gan ceļu satiksmes negadījuma vai noziedzīga nodarījuma  vietas operatīvā atrašanā. 

Jaunā funkcija izstrādāta, lai persona varētu operatīvajiem dienestiem nosūtīt savas koordinātas situācijās, kad viņš nespēj sniegt skaidras norādes par to, kur atrodas, informēja policija.

Precīzas atrašanās vietas koordinātas iespējams nosūtīt divos dažādos veidos:

1) Ieejot aplikācijas “Mana drošība” sadaļā “Ārkārtas zvani” un zvanot jebkuram glābšanas dienestam, koordinātas nosūtīsies automātiski;

2) Ieejot aplikācijas “Mana drošība” sadaļā “Ārkārtas zvani” un nospiežot pogu “Nosūtīt manas koordinātas glābšanas dienestam”. Šajā situācijā glābšanas dienests saņem nosūtītāja koordinātas. Šī poga domātā situācijām, kad persona jau iepriekš ir sazinājusies ar glābšanas dienestu, ir kustībā un tai nepieciešams vairākkārt operatīvi ziņot dispečeram par atrašanās vietu.

Gadījumā, ja persona nonākusi nelaimē, nepietiks tikai nosūtīt īsziņu ar koordinātām. Ja nepieciešama palīdzība, personai jāveic arī zvans attiecīgajam glābšanas dienestam, savukārt koordinātas ir kā papildu rīks, lai atvieglotu dienestu darbu un palīdzība pie personas nokļūtu ātrāk, atgādina policija.

Līdz šim izsaucēja atrašanās vieta tika noteikta pēc elektronisko sakaru komersantu sniegtajiem datiem, turpretim aplikācijas “Mana drošība” funkcija ļaus personas atrašanās vietu noteikt daudz precīzāk.

Lai noteiktu precīzu atrašanās vietu, viedtālrunī jābūt aktivizētai GPS funkcijai, ja persona pati to nebūs aktivizējusi, aplikācija par to atgādinās.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Līdz šim policija palīdzības saucēja atrašanās vietu noteikta, izmantojot mobilo sakaru operatoru torņus, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" teica VP Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Pēc viņa teiktā, ar šīs aplikācijas palīdzību ceļu satiksmes negadījuma liecinieki varēs ziņot par notikušu avāriju.

Aplikācijas jaunā funkcija tika izmēģināta arī Valsts līmeņa civilās aizsardzības mācību STORMEX 2016 laikā, kur lauku apvidū pazudis cilvēks tika atrasts ar precizitāti 9 metri.

Aplikāciju “Mana drošība” ar tās jauno funkciju savā viedtālrunī iespējams lejupielādēt Google Play un Apple Store veikalos.


Par jauno aplikācijas funkciju:

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti