Policijas 360 grādu kamera jau fiksējusi vairāk nekā 1600 pārkāpējus

Pirmajos četros mēnešos, kopš Rīgā autovadītāju braukšanas kultūru un pārkāpumus uzrauga speciāla, ar 360 grādu kameru aprīkota netrafareta policijas automašīna, fiksēti jau vairāk nekā 1600 pārkāpumi.

Visvairāk autovadītāji grēkojuši, braucot pa sabiedriskā transporta joslu, nav ievērojuši aizliedzošo luksofora signālu, kā arī samērā daudzi pieķerti, braucot bez tehniskās apskates vai civiltiesiskās apdrošināšanas. Salīdzinoši maz - tikai 96 pārkāpumi - fiksēti par mobilā telefona lietošanu pie stūres.

Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis skaidroja, ka uz ielas redzam samērā daudz autovadītāju pie stūres lietojam telefonu, bet pārkāpumi fiksēti tik maz tāpēc, ka mašīnas kamerai nepieciešams vairāk gaismas, lai šādus pārkāpumus fiksētu.

Normunds Krapsis: Par 360 grādu kameras darbuLinda Zalāne

  “Šie pārkāpumi ir vizuāli redzami, nav nekādas runas par to, kas sākotnēji izskanēja sabiedrībā, ka mēs pieslēgsimies tālruņu numuriem un redzēsim, vai tie tiek lietoti. Runa ir par to, ko policijas darbinieks redz ar savām acīm, un tad tas tiek piefiksēts ar šīs automašīnas tehniku kā pierādījums,” stāstīja Krapsis.  

  Sods par tālruņa lietošanu pie stūres ir no 25 līdz 100 eiro.

  Krapsis arī informēja - ja policijas resursi un finansējums būs pietiekams, tad, iespējams, kādreiz nākotnē policija iegādāsies vēl šādu tehnisko līdzekli, lai varētu arī pārējos reģionos nodrošināt uzraudzību.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti