Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

K. Barona ielā puķu podi aizvesti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valkas iecirknī trūkst patruļpolicijas darbinieku

Policijai Valkā trūkst patruļpolicijas darbinieku

Laikā, kad daudziem ir atvaļinājumi un notiek neskaitāmi publiski pasākumi, Valsts policijā arvien izteiktāk jūt darbinieku trūkumu. Pašiem policistiem vienam otru aizvietot atvaļinājumu laikā arī nav viegli. Valkas iecirknī šobrīd ir viens no lielākajiem darbinieku trūkumiem Vidzemē, un ilgtermiņa risinājuma pagaidām tam nav.

Valsts policijas mājaslapā redzams, ka ir vairāki desmiti brīvu vakanču tieši patruļpolicijas nodaļā. Valkas iecirknis ir viena no vietām, kur meklē darbiniekus.

Valkas iecirknī jau kopš gada sākuma policisti strādā virsstundas, lai kompensētu darbinieku trūkumu. Pašlaik trūkst jau astoņu darbinieku.

Policijas Vidzemes reģionālās pārvaldes Valkas iecirknis apkalpo ne tikai Valkas pilsētu, bet teju visu bijušo Valkas rajonu, ieskaitot Smilteni un Strenčus. Valkā atzīst, ka nedaudz situāciju glābj pašvaldības policija. Piemēram Smiltenē, kur no šīm trim pilsētām ir lielākais pašvaldības policistu skaits, uz daudziem izsaukumiem reaģē tieši pašvaldības policija, atslogojot Valsts policijas darbu.

Pašvaldības policiju finansē no pašvaldības līdzekļiem. Valkā pašvaldības policijas sastāvs ir mazāks. Bet, lai cilvēkus piesaistītu darbam Valsts policijā, pašvaldība piedāvā nodrošināt dzīves vietu.

“Mums tik, cik atnāk praksē, bet pievienojušies dienestam mums nav. Viņi to praksi iziet šeit, bet, tur [Rīgā] mācoties, kurš nu nodibina ģimeni, kuram iepatīkas Rīgā, kuru atstāj Rīgā, nu tā viņi tur paliek,” stāsta Valkas iecirkņa priekšnieks Sergejs Majors.

“Vislielākā vajadzība mums ir galvaspilsētai. Tiešam, ja mēs skatāmies iedzīvotāju daudzumu un notikumu skaitu, lielākais amatpersonu skaits aiziet,” norāda Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks.

“Varbūt jauniešius tas atalgojums, pirmkārt, nesaista, arī tā slodze ir diezgan liela. Ja nebūs risinājuma, tad tas nekomplekts veidosies arvien lielāks un lielāks,” saka Valkas iecirkņa priekšnieks.

Valkas iecirknī būtu jābūt 21 patruļpolicijas darbiniekam, bet šobrīd viņu vietā strādā 13. Tā kā norīkojumā ir jābūt diviem darbiniekiem, tad no astoņām vakantām vietām veidotos četru pilnu norīkojumu trūkums.

Pašlaik virsstundu darbā tiek iesaistīti kolēģi no Kārtības policijas nodaļas un arī no citiem tuvumā esošajiem iecirkņiem. “Protams, virsstundas nav ilgtermiņa risinājums, loģiski. Jo cilvēki jau nogurst tāpat. Ja sākumā tajā virsstundu darba ļoti aktīvi iesaistās, tad beigās kļūst grūtāk sameklēt tos darbiniekus,” saka Lūks.

“Ja mēs vidēji parēķinām, tad katram darbiniekam tas varētu būt līdz trijām maiņām pa 12 stundām,” norāda Majors.

Valkas iecirknī atzīst, ka policisti uz ielām, iespējams, redzami mazāk, bet neviens izsaukums līdz šim nav palicis neapkalpots un noteiktā laikā uz tiem reaģē. Ilgtermiņa risinājums varētu būt palielināt policistu atalgojumu un strādāt pie tā, lai tie jaunieši, kuri uzsāk studijas šajā jomā, tās arī pabeidz un atgriežas reģionos, no kuriem nākuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt