Sadaļas Sadaļas

Policijai piegādā «nepareizas» automašīnas; sāk vairākas disciplinārlietas

Valsts policija (VP) secināja, ka iepirktās “Citroen” automašīnas neatbilst konkursa prasībām un par konkursu atbildīgas personas rīkojušās pavirši un neprofesionāli, tāpēc pret viņām sāktas disciplinārlietas, informēja Valsts policija.

Policijā pabeigta dienesta pārbaude par auto iepirkumu, un konstatēts, ka auto piegādātājs nepienācīgi pildīja līgumu, savukārt atbildīgo policijas amatpersonu un darbinieku rīcībā konstatēti iespējami disciplinārpārkāpumi.

No auto ražotāja Francijā saņemts apliecinājums, kas apstiprina, ka policijai piegādātās automašīnas nav atbilstošas līgumā noteiktajām prasībām attiecībā uz izmešu sertifikātu. Lai arī iepirkuma prasībās auto dzinējiem bija jāatbilst “Euro 6” izmešu sertifikātam, šobrīd no auto ražotāja saņemtais apliecinājums parāda, ka policija saņēmusi automašīnas ar “Euro 5” dzinējiem.

Auto eksperts Oskars Irbītis Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” skaidroja, ka “Euro 5” un “Euro 6” standartu automašīnas atšķiras ar izmešu daudzumu, un “Euro 6” dzinēji ir ekoloģiski tīrāki, piemēram, slāpekļa oksīdu izmešu daudzums tiem atšķiras par 70%. 

Policijas pārbaudē secināts, ka Valsts policijas darbinieki, kuru uzdevums bija šī iepirkuma līguma realizācija un auto pieņemšana, rīkojās neprofesionāli un pavirši. 

Līdz ar to policijas priekšnieks Ints Ķuzis pirmdien, 24. oktobrī, pamatojoties uz Iekšējās kontroles biroja dienesta pārbaudes laikā iegūtajiem faktiem, pieņēmis lēmumu sākt disciplinārlietas pret trim personām – divām Valsts policijas amatpersonām un vienu darbinieku.

Tāpat papildus disciplinārlietas uzsākšanai pret vienu no minētajām personām pieņemts arī lēmums līdz disciplinārlietas izmeklēšanas noslēgumam atstādināt par šī līguma izpildi atbildīgo amatpersonu.

Materiāli, kas iegūti dienesta pārbaudes laikā, tiks nosūtīti Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojam, lai šo darbinieku rīcība tiktu vērtēta arī no kriminālprocesuālā viedokļa. 

Policijas priekšnieks Ints Ķuzis Latvijas Radio pastāstīja, dienesta pārbaudē konstatēts, ka ne viss ir izdarīts, darbinieki vairāk paļāvās, ka viss būs kārtībā, bet bija iespējams pieņemšanas procesā pārliecināties, kādi auto piegādāti.

Ķuzis: Jāvērtē darbinieku atbildība, iespējama līguma laušana ar auto piegādātāju

Jau iepriekš ziņots, ka policija nosūtījusi auto piegādātājam vēstuli par to, ka piegādātais autotransports neatbilst noslēgtā iepirkuma līguma kritērijiem un līdz nākamā gada 1. janvārim uzņēmējam jāpiegādā policijai līgumam atbilstoši transportlīdzekļi.

Līdz pienācīgai līguma izpildei no komersanta puses policija  turpinās lietot pašreiz tās rīcībā esošās automašīnas, lai būtu iespējams nodrošināt policijas uzdevumu un darbinieku dienesta pienākumu izpildi. 

Ja  uzņēmums nepildīs policijas prasības un trīs mēnešu laikā nepiegādās atbilstošus auto, policija lems par līguma laušanu, atklāj Ķuzis.

Viņš pauda, ka trīs mēneši ir pietiekams laiks, lai novērstu trūkumu. Ja tas nenotiks, visticamāk, būs tiesāšanās, ja uzņēmums līguma laušanai neiekritīs. 

Aģentūra LETA  ziņoja, ka līdz šim lielākajā automobiļu iepirkumā VP konkursā uzvarējusī pilnsabiedrība "A26" nodevusi pavisam citas, līgumam neatbilstošas mašīnas. Turklāt pastāvēja aizdomas, ka uzņēmējs krāpies un policiju maldinājis ar dokumentiem.

Kopumā policija tika pie 755 jauniem transportlīdzekļiem un par nomu turpmākos piecus gadus maksās 22 miljonus eiro. Jaunus spēkratus aizturēto pārvietošanai vajadzēja arī Speciālo uzdevumu bataljonam. Policija prasīja furgonus ar jaunās paaudzes motoru "Euro 6", kurus nesaņēma. Kopumā prasībam neatbilst 17 "Citroen Jumpy" auto. 

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, pilnsabiedrība "A26" pērnā gada decembrī dibināja SIA "Auto Īle un Herbst", SIA "Ad Rem auto", SIA "Auto 26". Visi uzņēmumi saistīti ar uzņēmēju Māri Īli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt