Dienas ziņas

Kuldīgā elektroniskā mūzika skan no jumtiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aizdomas par pārkāpumu Jēkabpils pilsētas svētkos

Policijai aizdomas par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem Jēkabpils svētkos

Likumsargu redzeslokā nonākusi viena no Jēkabpils pilsētas svētku aktivitātēm. Ir aizdomas, ka nav tikuši ievēroti Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi. Kamēr rīkotāji uzsvēra, ka tas bijis nevis kultūras pasākums, bet gan tikai gaismota pastaiga parkā, policijai un Kultūras ministrijai (KM) ir pamats domāt pretēji.

Iedzīvotāju masveida pulcēšanās Jēkabpils pilsētas galvenajā parkā – Kena parkā – bija vērojama vēl pirms gaismotās pastaigas sākuma, un arī pulksten desmitos vakarā, kad parku izgaismoja pirmie lāzerstari, cilvēku drūzmēšanās neradīja sajūtu par pastaigu.

Parks bija atvērts ikvienam, bez ierobežojumiem, arī cilvēku plūsma netika kontrolēta.

Aizdomas par iespējamiem pārkāpumiem radās arī policijai, kas īsi pēc sākuma apturēja norisi. Tomēr cilvēki turpināja gaidīt, jo vēlējās redzēt gaismas šovu.

"Nav gan forši, mēs speciāli braucām, jo sevišķi bērniem guļamais laiks. Vismaz ģimenes, kas ar bērniem cenšas ierasties tieši uz atklāšanu," klāstīja gaismotās pastaigas apmeklētāja Anita.

Aptuveni pusstundu vēlāk gaismas šovs tika atsākts, lai gan joprojām starp apmeklētājiem nebija divu metru distances un arī apmeklētāju skaits netika ierobežots.

Aktivitāti organizēja Jēkabpils Kultūras pārvalde, kurā uzsvēra – atsākt šovu atļāvuši likumsargi.

"Policija arī atļāva. Tas nebūtu normāli, ja neatsāktu. Tad cilvēki stāvētu un gaidītu vēl ilgāk. Manuprāt, lai nebūtu drūzmas, tāpat kā Zasas parkā, kur arī izgaismoja, cilvēki gāja, noskatījās un iet tālāk. Tāpat arī šeit būtu bijis. Kad bija pauze, cilvēki stāvēja un gaidīja. Sākumā bija šī drūzma, bet pēc tam jau nebija," stāstīja Jēkabpils Kultūras pārvaldes direktora amata pienākumu izpildītājs Aigars Godiņš.

Šobrīd valstī spēkā esošie noteikumi paredz tikai trīs veidu kultūras pasākumus, un visos veidos ieeja paredzēta, uzrādot Covid-19 sertifikātu, izņemot bērnus līdz 12 gadu vecumam.

Jēkabpils Kultūras pārvaldē pauda pārliecību, ka viss ticis ievērots, jo parkā notiekošais neesot bijis kultūras pasākums, bet gan gaismota pastaiga pilsētvidē. Turpretī KM to apšaubīja, jo informācijā par pasākumu bija norādīts konkrēts laiks, vieta un datums.

"Ja tas gaismas šovs tiktu rīkots katru vakaru, tad to varētu uzskatīt par ikdienas darbību, ko veic šis parks.

Tad arī apmeklētāji dotos katru vakaru apmeklēt un skatīties šo gaismas šovu un nepulcētos vienuviet, vienkopus, vienā konkrētā vakarā. Ja tas ir vienreizējs pasākums vienā konkrētā datumā ar konkrētu laiku, tad tas ir publisks pasākums, kas īstenojams atbilstoši noteiktajiem drošības pasākumiem," skaidroja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieka amata pienākumu izpildītājs Jānis Stikāns atzina: "Policija šobrīd izvērtē notikušos pasākumus, aktivitātes. Būs sanāksme ar pasākuma organizatoriem, ar Jēkabpils novada domes vadību, lai varētu sīki izvērtēt, kas un kā noticis, kur bija kļūdas, kur nepilnības, ko vajadzēja savādāk."

Valsts policijā uzsvēra, ka ir aizdomas par pārkāpumiem konkrētajā pasākumā, bet plašākus komentārus solīja sniegt tikai pēc visu iesaistīto pušu iztaujāšanas un apstākļu noskaidrošanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt