Policija veikusi kratīšanas «nerezidentu bankās»; divi aizturētie (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sadarbībā ar Finanšu izlūkošanas dienestu un Vācijas Federālās kriminālpārvaldes nodaļu veikusi virkni procesuālo darbību un astoņas kratīšanas, tai skaitā Latvijas kredītiestādēs, informēja policija.

ĪSUMĀ:

  • Šonedēļ Ekonomikas policija pabijusi Latvijas "nerezidentu bankās".
  • Aizturētas divas personas, tai skaitā viens ārvalstu pilsonis.
  • Lietā policija sadarbojas ar Finanšu izlūkošanas dienestu un Vācijas Federālās kriminālpārvaldes nodaļu.
  • Izmeklē noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.
  • LTV: Izmeklēšana saistīta ar "Deutsche Bank" naudas atmazgāšanas skandālu.

Policija pabijusi četrās bankās

Precizējums (31.01.2020)

Policija nav veikusi nekādas procesuālās darbības “Reģionālajā investīciju bankā”.

Izmeklēšanas darbības veiktas 27. janvārī, un kratīšanu rezultāta tika izņemti dokumenti, līgumi, elektroniskie datu nesēji un citi priekšmeti.

Policija "paviesojusies" "Rietumu bankā", "Industra Bank"  un "BlueOrange Bank" , liecina LTV rīcībā esošā informācija.

"Rietumu banka" apliecināja, ka 28. janvārī tiesībsargājošai iestādei izsniedza dokumentus par viena no bankas klientiem darījumiem. Banka gan norāda, ka šādas darbības veic regulāri un tā ir standarta procedūra. "Līdz ar to jautājumam par bankas darbinieku aizturēšanu nav pamata," atbildē LTV norādījusi "Rietumu banka".

AS "Industra Bank" LTV apstiprināja, ka šonedēļ pie viņiem ieradušies izmeklētāji. Banka sniegusi dokumentālus apstiprinājumus par atsevišķiem darījumiem, kas interesēja tiesībsargājošās institūcijas.

"BlueOrange Bank" LTV atklāja, ka tiesībsargājošo institūciju procesuālās darbības tika veiktas attiecībā uz vienu bankas klientu. Ne banka, ne bankas darbinieki neesot iesaistīti.

"Reģionālā investīciju banka" norādīja, ka sākotnēji izskanējusī informācija par banku neatbilst patiesībai - tā strādā ierastajā režīmā un izmeklēšanas darbības tajā nav veiktas.

Lieta saistībā ar "Deutsche Bank"

Izmeklēšanas darbības varētu būt saistītas ar "Deutsche Bank" naudas atmazgāšanas skandālu, ziņo LTV.

2018. gadā aizdomās par naudas atmazgāšanu Vācijas policija veica kratīšanas "Deutsche Bank". Tolaik bija aizdomas, ka bankas darbinieki palīdzējuši klientiem izveidot ārzonu uzņēmumus, lai pārskaitītu kriminālajās darbībās iegūtu naudu. Izmeklēšana aizsākta pēc tā dēvēto Panamas dokumentu publicēšanas 2016. gadā.

Tikmēr policija informēja, ka procesuālas darbības tika veiktas kriminālprocesa ietvaros, kas sākts par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Kriminālprocesa ietvaros tika aizturētas divas personas, tai skaitā viens ārvalstu pilsonis.

Aizturētās personas tika atbrīvotas, un viņām piemērots statuss – personas, kurām ir tiesības uz aizstāvību. Attiecībā pret personām netika piemēroti ar brīvības atņemšanu saistītie drošības līdzekļi.
 

KONTEKSTS:

Pēdējos gados bankās Latvijā sarukušo ārvalstu noguldījumi no trešajām valstīm. 2015. gadā tie bija 35%, bet 2019. gada septembrī – 7%.

Latvijā cīņa ar "netīro" naudu pastiprināta pēc vairākiem starptautiskiem aizrādījumiem. 2018. gadā ASV paziņoja, ka Latvijas trešā lielākā banka "ABLV Bank" organizējusi naudas atmazgāšanas shēmas. Vēlāk ar kritisku vērtējumu Latvijas institūciju spējām novērst naudas atmazgāšanu klajā nāca "Moneyval" eksperti, kuru bažas izdevās novērst vien šogad.

Tikmēr šonedēļ plaši izskanēja "ABLV Bank" lieta, kurā ir aizdomas par 50 miljonu eiro atmazgāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti