Dienas notikumu apskats

Saeimas komisija aizvien atbalsta tikai dzemdējušu sieviešu iespējas ziedot olšūnas

Dienas notikumu apskats

Ekspertu grupas vadītājs: Zolitūdes traģēdijā sagruvušās ēkas būvniecība bija jāaptur

Vistu fermā un galdniecības ražotnē konstatē metadona rūpnīcas

Policija uziet vērienīgas narkotiku ražotnes; aizturētas deviņas personas

Allažu un Taurupes pagastos policija uzgājusi divas narkotiku - metadona - ražotnes, un aizdomās par narkotiku ražošanu organizētā grupā aizturot deviņus cilvēkus. Policija pieļauj, ka laboratorijas strādājušas divus gadus un metadons ražots lielākoties ārvalstu tirgum, informēja Valsts policijā.

Abas narkotiku ražotnes bijušas labi maskētas – viena bijusi ierīkota galdniecības darbnīcas otrajā stāvā, bet otra – zem vistu fermas.

Valsts policijas pārstāvis par atklātajām narkotiku ražotnēmZane Mače

  Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 2.nodaļas priekšnieks Sandis Radziņš pastāstīja, kā ražotnes tikušas slēptas: “Lai nokļūtu vienā no laboratorijām, no griestiem vajadzēja noņemt speciālu plāksni uz magnētiem. Tālāk bija jāizvelk vadi ar pulti un ar pults palīdzību nolaidās kāpnes, pa kurām varēja nokļūt augšā, pašā laboratorijā.

  Neviens nejauši iegājušais vai ciemiņā nevarēja pat iedomāties, ka tur, augšā, notiek narkotisko vielu ražošana."

  Policists stāsta, narkotiku izgatavošanā izdalās dažādas ķīmiskas smakas. Vistu fermas un galdniecībā izmantojamo līmju un citu ķīmiju smaka to nomākusi. Ražotnes bijušas prasmīgi apslēptas.

  Galvenais kriminālpolicists Andrejs Grišins pastāstīja, ka izmeklēšana sākās jau vasarā. Policija saņēma informāciju, ka Latvijā tiek ražots metadons un jūnijā sāka kriminālprocesu. Savāktie pierādījumi nu mērāmi astoņos kriminālprocesa sējumos.

  “Tika konstatēts un apstiprināts fakts tam, ka Latvijas teritorijā, Allažu un Taurupes pagastos, ir izveidotas narkotisko vielu laboratorijas. Ar pilnu ciklu katra. Kurās tika ražota narkotiskā viela – metadons,” sacīja Grišins.

  Novembra vidū, iesaistot apmēram 100 policistu, tostarp pretterorisma vienību OMEGA, likumsargi īstenoja aizturēšanas operācijas.

  Aizturēti deviņi cilvēki, starp viņiem arī shēmas organizatori.

  Laboratorijas šajā rūpalā iesaistītie bija izveidojuši savos īpašumos, kuros atradās arī viņu legālais bizness.

  Sešiem aizturētajiem tiesa piemērojusi bargāko drošības līdzekli – apcietinājumu. Viens no viņiem jau agrāk tiesāts par narkotiku noziegumiem.

  Kopumā izņemts liels daudzums pierādījumu – aptuveni seši kilogrami metadona, kā arī divas tonnas izejvielu, no kā ražo šīs narkotikas, stāstīja policijas pārstāvji.

  Grišins apgalvo – pierādījumi ir dzelžaini: “Procesuālajās darbībās tika izņemts liels klāsts pierādījumu: gan pašas narkotiskās vielas, gatavā produkcija ir izņemts vairāk nekā seši kilogrami, prekursori ir izņemts vairāk nekā divas tonnas (tās ir izejvielas un ķīmija metadona ražošanai). Un arī paša tehnika un laboratorijas iekārtas.”

  Kratīšanā policija izņēmusi arī naudu – 80 000 eiro, kuru uzskata par noziedzīgā ceļā iegūti. Izņemta arī virkne luksa klases automašīnu, kuras pēc likumsargu domām pirktas par narkotiku naudu.

  Radziņš saka, ka laboratorijās ražots liels daudzums aizliegtās vielas. Latvijas tirgum bijusi paredzēta neliela saražotā metadona, kas ir heroīna aizstājējs, daļa.

  Lielākā daļa tikusi tirgotas citās Eiropas Savienības valstīs un ārpus tām.

  Izmeklēšana lietā vēl turpinās.

  Jāpiebilst, ka pēdējo reizi Valsts policija metadona ražotni uzgāja 2010.gadā. Grišins sacīja, ka pārsvarā policija atklāj marihuānas audzētavas. Vidēji gadā Latvijā tās ir 30 līdz 40, no kurām trešdaļa ir profesionālas.

  Valsts policijas video no abām metadona ražotnēm:

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti