Turpretī pagājušajā gadā policijas amatpersonas pieņēma mazāk lēmumu par varmākas nošķiršanu no ģimenes. Policijā secina, ka personas arvien biežāk vēršas tiesā par vardarbību ģimenē.
Vidējais varmākas vecums ir 43 gadi, un 94% gadījumu tie ir vīrieši.
Visbiežāk aizsargājamās personas esot vecmammas.
Policijas dienesta koordinācijas biroja priekšnieka vietniece Iveta Valaine Latvijas Radio pastāstīja, ka “arvien vairāk tiek pārkāpti tiesas lēmumi par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Tie jau ir bijuši 20% no visiem uzskaitē esošajiem tiesas lēmumiem.”
“No konstatētiem 503 tiesas lēmumiem par pagaidu aizsardzību pret vardarbību ir uzsākti 411 kriminālprocesi. Un notikumu vietā policisti arvien vairāk motivē cietušās personas vērsties pēc palīdzības vai nu ar policijas starpniecību, vai pašiem iesniedzot pieteikumu tiesā. Tāpēc arī ir vērojams tik straujš nošķiršanas gadījumu skaita palielinājums,” skaidroja Valaine.
Varmācības upuris operatīvu palīdzību var saņemt, gan zvanot uz īpašu tālruņa numuru krīžu psihologiem, gan piesakoties bezmaksas juridiskajai palīdzībai – speciālisti pie upura var atbraukt arī uz mājām pat tālākajā Latvijas nostūrī.