Sadaļas Sadaļas

Policija tur aizdomās personu grupu par astoņu dzīvokļu izkrāpšanu 

Valsts policija (VP) rosina prokuratūru apsūdzēt personu grupu, kuru tur aizdomās par astoņu dzīvokļu izkrāpšanu. Izkrāpto nekustamo īpašumu vērtība sasniedz 247 700 eiro.

2014. gada 21. maijā tika uzsākts kriminālprocess par nekustamā īpašuma izkrāpšanas mēģinājumu un dokumentu viltošanas faktu. Izmeklēšanas laikā izmeklētāji ieguva informāciju par noziedzīgo grupu, kuras dalībnieki pēc dzīvokļu likumisko īpašnieku nāves, viltojot testamentus, kas tika iesniegti notāram, un sniedzot notāram nepatiesas ziņas, izkrāpa nekustamos īpašumus. 

Policijā norādīja, ka zvērināts notārs, būdams maldināts un nepamanīdams neko aizdomīgu, nokārtoja mantojuma lietas, kā rezultātā šī personu grupa prettiesiski savā īpašumā ieguva astoņus nekustamos īpašumus ar kopējo vērtību 247 700 eiro. Šie dzīvokļi vēlāk tika pārdoti trešajām personām. 

Izmeklēšanā tika atklāti vairāki krāpšanas gadījumi, kas izdarīti kopš 2011. gada. Tāpat iegūta informācija par mantu, kas atradās aizdomās turēto personu rīcībā un bija iegūta izdarot noziegumus. Šī manta paredzēta konfiskācijai, līdz ar to tiks nodrošināta kaitējuma kompensācijas atlīdzināšana cietušajiem. 

Apkrāpti galvenokārt tika vientuļi, vecāka gadagājuma cilvēki. Savukārt izmeklēšanu apgrūtināja fakts, ka nozieguma izdarīšanas laikā cietušās personas jau bija mirušas, atzīmēja VP. 

Tika pieņemti pieci lēmumi par kriminālprocesa uzsākšanu par noziedzīgi iegūtu mantu attiecībā pret prettiesiski atsavināto mantu jeb izkrāptiem dzīvokļiem. Kriminālprocess tika nodots izlemšanai tiesai.

Aprīlī tika pabeigta izmeklēšana par septiņu dzīvokļu izkrāpšanu un viena dzīvokļa izkrāpšanas mēģinājumu faktu, kā rezultātā tika legalizēti naudas līdzekļi 133 498,42 eiro apmērā. Kriminālprocess tika nosūtīts prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 11 personām, kuras tika atzītas par aizdomās turētājām personām vairāku noziegumu izdarīšanā.

Savukārt šī gada martā atsevišķā lietvedībā tika izdalīts kriminālprocess par svešas mantas – 21 000 eiro vērta nekustamā īpašuma izkrāpšanu lielā apmērā, personu grupā pēc iepriekšējās vienošanās, izdarot dokumenta, kas piešķir tiesības, viltošanu un izmantošanu mantkārīgā nolūkā, apzināti sniedzot zvērinātam notāram nepatiesu paziņojumu. Tāpat arī izdalīts kriminālprocess par noziedzīgā nodarījuma rezultātā iegūtās mantas – naudas līdzekļu 15 000 eiro apmērā legalizēšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Izdalītais kriminālprocess tika nosūtīts Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret personu grupu četru cilvēku sastāvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt