Panorāma

Panorāma

Panorāma

Parlamentā pulcējas 8. Jauniešu Saeima

Telefons pie stūres – diemžēl ikdiena

Policija testē auto ar «visurredzošo aci» mobilo telefonu izskaušanai pie stūres

Lai garantētu lielāku satiksmes drošību, Valsts policija cer gan uz jaunu tehniku, gan krietni lielāku sodu mobilo ierīču lietotājiem pie stūres. Tehnika, kas 360 grādu leņķī fiksē satiksmes noteikumu pārkāpumus, šobrīd uz ceļiem strādā testa režīmā. Savukārt iecere par soda palielināšanu līdz 100 eiro par telefona lietošanu pie stūres jāskata Saeimai.

Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas jaunākais inspektors Dzintars Poldseps un Rolands Romanovskis sāk maiņu. Uzdevums nav ķert tieši mobilo tālruņu lietotājus, viņi vienkārši ir vairākumā. “Subaru Forester” aprīkots ar kameru, kas fiksē arī labajā sānā notiekošo.

Šobrīd policija jauno iekārtu, kas fiksē visus iespējamos satiksmes noteikumu pārkāpumus, lieto testa režīmā. Tā uzstādīta netrafarētai mašīnai, kas gan ir policijas īpašums, bet nav ne jau atpazīstamā “Škoda”, ne “Subaru”. Līdz ar to daudzi pat nenojauš, no kāda auto viņa pārkāpums piefiksēts.

Policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis stāsta, ka divas kameras vērstas uz priekšu, viena – uz aizmuguri un vēl divas – uz sāniem. “Šī automašīna veic pārkāpumu fiksāciju 360 grādu leņķī. Nav svarīgi, kurā pusē atradīsies šis pārkāpējs, kurš neievēro [noteikumus],” norāda Krapsis.

Jaunā iekārta ļauj fiksēt gan sarkanās gaismas neievērošanu, gan nepārtrauktās līnijas šķērsošanu un, protams, arī mobilo tālruni rokās.

Iekārta taupīs arī policijas laiku, jo protokolu sūtīs pa pastu. Arī pašlaik pārkāpumi izmanto video un foto fiksāciju. Ja autovadītājs nepiekrīt, viņam ir iespēja par pārkāpumu pārliecināties fiksētajā video.

Tikmēr Saeimā tiek skatītas izmaiņas, kas paredzēs sodu par mobilā telefona lietošanu pie stūres līdz 100 eiro. Policisti piesauc arī Lietuvas piemēru – naudas sods ir uzreiz, bet par atkārtotu pārkāpumu uz mēnesi atņem tiesības vadīt auto.

“Šis pārkāpums ir acīmredzams. Cilvēki zina, ka to nedrīkst darīt, tas tiek darīts apzināti. Līdz ar to paredzēt mīkstu sodu, tikai brīdinājumu, (..) nebūs sasniegts mērķis. Tam sodam jābūt tādam, lai atturētu. Esošais sods ir par mīkstu.

Tas, ka policijai nav tādu objektīvu rādītāju, cik gadījumos tieši tālruņa lietošana izraisa negadījumus, nenozīmē, ka tā nav problēma.

Dara blakus lietas, ēd, runā, dzer, plus vēl mobilais. Katra novēršanās no ceļa ir apdraudējums. Tas, ka neatzīstas, tas nenozīmē, ka tā nav problēma,” norāda Krapsis.

To, kad ielās izbrauks auto ar jauno iekārtu, policijas priekšnieks gan vēl nevar pateikt. Ja iekārtas iespējas tiks atzītas par labām, sekos iepirkumu konkurss. Šogad plānots aprīkot vienu auto, nākamgad vēl vienu un 2020.gadā vēl vienu.

6 komentāri
armins esenvalds
Bankomāts,,,,,,konts latvijas tauta,pin-cik gribu.
Agris Sivgalis
Ārzemēs policija kalpo tautai nevis lasa katru sikako sodu. Cik tas izmaksāja un cik štukas atkal kadam ieslideja kabatā? Kretinē jau šitie pajoļi!!!
Mike Koglin
Ko čīkstat??ko neko nedarat lai nebūtu šāda kontrole???Bail???
Povi Rinder
Spoku medības.. sakuma ātrums pie visa vainīgs, tagad telefoni.. kas nākamais. Būtu labak ceļus saremontējuši, lai braucot varētu mierīgi vērot ceļa situāciju, nevis blenzt seguma mēģinēt ieradzīt kārtējo lielo bedri vai lūku, nepamanot ceļa zīmes un citas mašīnas.
Andrejs Kirilovs
Visiem viena doma galvā,kā tik noslaukt naudu.Valsts budžetu veido nodokļi un soda naudas.Par jaunām darbvietām un tamlīdzigām lietām mūsu valdībai laika nepietiek.Diemžēl......
Jānis Kalvis
Soda naudas aiziet jaunu spēļmantiņu iegādai,ceļi brūk,ceļa zīmes ieaug krūmos.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti