Policija svētkos kontrolē, vai netiek pārkāptas epidemioloģiskās drošības prasības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No 23. jūnija stājas spēkā paplašinātas pulcēšanās iespējas privātos un publiskos pasākumos, taču likumsargi tāpat svētku brīvdienās būs modri, kontrolējot, vai epidemioloģiskās drošības prasības nav pārkāptas. Policija strādās pastiprinātā režīmā, gādājot par sabiedrības kārtību. Tāpat īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, lai svētku svinētāji nesēstos pie automašīnas stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Policija svētkos kontrolē, vai netiek pārkāptas epidemioloģiskās drošības prasības
00:00 / 03:10
Lejuplādēt

Likumsargi jau kopš 22. jūnija līdz pat 28. jūnijam strādā pastiprinātā režīmā, īpašu uzmanību pievēršot: Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumiem, ceļu satiksmes drošības nodrošināšanai un īpašumu drošības jautājumiem.

Saistībā ar epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu, policija sekos līdzi gan publisku, gan arī privātu pasākumu norisei, stāsta Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs: “Atbilstoši tiem plāniem, ko sagatavojušas Valsts policijas reģionālās pārvaldes, tad iespējamās masveida pulcēšanās vietas ir iekļautas mūsu norīkojuma maršrutos. Protams, braucot garām, skatīsimies un, ja kas, pārbaudīsim, vai ir attiecīgi sertifikāts, kas ļauj dalību plašāka mēroga pasākumos, un tostarp, kā tiek privāti pasākumi organizēti, vai nav pārkāpumu.”

Policija veiks arī masveida pārbaudes uz ceļiem, kontrolējot, vai iedzīvotāji nav sēdušies pie stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Ik gadu Līgo svētku laikā notiek vidēji divi negadījumi dienā, kuros autovadītājs bijis alkohola reibumā, un tā ir gandrīz desmitā daļa no visiem šo svētku laikā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem.

Arājs no policijas aicina iedzīvotājus gādāt, lai tuvinieki nesēžas pie stūres reibumā: “Būtiskākais ir tomēr sargāt savējos. Ja jūs redzat, ka cilvēks ir sadzēries, iepriekš noslēpiet [automašīnas] atslēgas, lai viņš nesāk braukt, neizraisa smagas sekas, traģēdiju visā tuvinieku lokā. Tas ir pats, pats galvenais. Arī šī agresija – ja ir kaut mazākās agresijas izpausmes tajā pašā ģimenes lokā vai svinētāju lokā, nevajag kautrēties – labāk laicīgāk izsaukt policiju. Tiksim galā, samierināsim, ja vajadzēs, arī piemērosim nošķiršanu. Tiešām tas ir ļoti būtiski – jau agrīnā stadijā izvairīties no šīm problēmām.”

Tāpat ir svarīgi arī sargāt savu īpašumu, jo nereti brīvdienas ir tas laiks, kad sarosās zagļi. Arājs uzsver: “Arī zagļi dažkārt svin, bet situācijas ir dažādas. Preventīvie brīdinājumi ir svarīgi, kad cilvēki komunicē viens ar otru un pieskata viens otra īpašumu, tostarp paši aizver visus logus un aizslēdz durvis. Tas arī zināmā mērā jebkuru zagli var apturēt. Katrā ziņā vismaz laiks tiek iegūts, kamēr kaimiņi sadzird un situāciju var vērst par labu, lai nenotiktu šādi nodarījumi.”

Likumsargi atgādina, ka svētkos nevajadzētu pārvērtēt savus spēkus, it īpaši ūdenstilpņu tuvumā.

Ja iedzīvotāji sargās sevi un savus tuviniekus, tad brīvdienas varētu tikt aizvadītas bez īpašiem negadījumiem.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības līmenim nokrītot zem 100 kumulatīvajiem gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā, valdība otrdien, 22. jūnijā, vienojās mīkstināt ieviestos ierobežojumus atbilstoši luksofora principam. Saskaņā ar to pašlaik "ieslēdzas" luksofora dzeltenā gaisma.

No 23. jūnija privātos pasākumos, kur piedalās cilvēki, kuri nav vakcinēti pret Covid-19, nav to pārslimojuši un nav arī testēti, var pulcēties telpās līdz 20 cilvēkiem, ārpus telpām līdz 50 cilvēkiem, neievērojot mājsaimniecību principu. Bet vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, vai testēti cilvēki var pulcēties plašākos pulkos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti