Policija šogad arestējusi sešus suteneru grupējumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Valsts policija gada pirmajos sešos mēnešos arestējusi sešus suteneru grupējumus, pirmdien atklāja Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes priekšnieks Uģis Araks.

Kopā aizturētas 32 personas, no kurām 10 atrodas apcietinājumā. Grupējumi vadījuši astoņus masāžas salonus Rīgā un Jūrmalā, kuros piedāvāti seksuālie pakalpojumi.

„Visas šīs organizētās grupas darbojās Rīgas, Rīgas reģionā, piedāvāja masāžas pakalpojumus, kopā bija 32 personas aizturētas, sākot ar salonu īpašniekiem un visām tām personām, kas iesaistītas šajā biznesā,” stāsta Araks. „Gan kas piegādāja, gan administratores, kas nodrošināja darbu šajos salonos, kur netika vai daļēji tika sniegti masāžas pakalpojumi, bet arī seksuālie pakalpojumi. Tātad, lietas pašreiz atrodas pirmstiesas izmeklēšanā, un kādu arī tuvākajā laikā atdosim vajāšanā uz prokuratūru.”

Policijas pārstāvji uzlikuši arestu organizēto grupu kustamajam un nekustamajam īpašumam. Īpašumu kopējā vērtība pārsniedz pusmiljonu latu. Likumsargi pārliecinājušies, ka šis bizness bijis ļoti ienesīgs.

Cīņa ar organizēto sutenerismu šogad izvirzīta par prioritāti Valsts Policijas organizētās noziedzības pārvaldes apkarošanas nodaļai. Tas nesis rezultātus. Pārvaldes priekšnieks Uģis Araks pirmdien atklāja, ka sešos mēnešos ir aizvērti astoņi masāžas saloni Rīgā un Jūrmalā, kas piedāvājuši seksuālos pakalpojumus. Aizturēti ir gan salonu īpašnieki, gan citi iesaistītie - kopā 32 personas, no kurām 10 atrodas apcietinājumā. „Lietas pašreiz atrodas pirmstiesas izmeklēšanā, un, es domāju, tuvākajā laikā atdosim kādu vajāšanā arī uz prokuratūru,” uzsver Araks.

Policija uzlikusi arestus arī grupējumu īpašumiem. To kopējā vērtība ir pāri pusmiljonam latu. Salonos kopā strādājušas ap simt sievietēm. Visas prostitūtas bijušas pilngadīgas un strādājušas salonos labprātīgi. Šajā lietā viņas ir liecinieces.

Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas priekšnieks Armands Lubarts pastāstīja, ka sutenerisma apkarošana var būtiski mazināt cilvēku tirdzniecības apjomus.

„Mēs vienkārši izvērtējām riskus, cilvēku tirdzniecības, un organizētais sutenerisms saturēja vislielāko cilvēku tirdzniecības risku. Attīstoties šim biznesam, arī būtu nākotnē lielāka iespēja pakļaut personas cilvēku tirdzniecības riskam tieši no organizēto grupējumu puses. Tur apakšā ir lielas naudas, liela ieinteresētība, un, līdz ar to, mēs ņemam šo par primāro,” uzsver Lubarts.

Šobrīd cilvēku tirdzniecība Latvijā notiek reti, tomēr parādījusies jauna tendence. Sievietes Latvijā iesaistīt prostitūcijā mēģina paziņas, kas strādājušas ārvalstīs. „Personas, atgriežoties no darba ārvalstīs, kur strādājušas bordeļos, vervē savas paziņas un draugu lokā, nākamos upurus. Tādējādi veidojas šī ķēdīte ar meitenēm, kuras nokļūst cilvēku tirdzniecības skavās,” pauž Lubarts.

Aizturētajām personām draud cietumsods no trīs līdz 15 gadiem. Policijas pārstāvji arestus uzskata būtisku panākumu sutenerisma apkarošanā. Viņi gan atzina, ka darba šajā jomā vēl ir daudz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti