Policija slēdz kādu populāru pirātisku TV interneta vietni

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) uzsākusi kriminālprocesu pret diviem vīriešiem, kuri, visticamāk, veikuši autortiesību un blakustiesību pārkāpumus un īstenojuši pretlikumīgu uzņēmējdarbību, bez licences kādā speciāli izveidotā interneta vietnē retranslējot Latvijā populāru televīzijas kanālu saturu, informēja Valsts policija.

Policija izmeklēšanas interesēs interneta vietnes nosaukumu nemin, tomēr tās darbība ir apturēta, un kriminālprocesā turpinās izmeklēšana.

Interneta vietne bija reģistrēta ārpus Latvijas ar domēnu “.us” kāda ārzemju uzņēmuma serverī. Tas darīts ar nolūku, lai slēptu patieso interneta vietnes administratoru identitāti, norāda policija.

Konkrētajā interneta vietnē bez licences retranslēts 201 televīzijas kanāls.

Interneta vietnei bija izveidotas vairākas sadaļas, piemēram, "TV tiešraides", "Pārraides" un "Filmas".

Diennakts laikā interneta vietni apmeklēja vidēji 1000 lietotāju, taču dažādu sporta pasākumu un citu populāru televīzijas pārraižu raidlaikos lietotāju skaits bija krietni lielāks. Gada laikā to apmeklēja apmēram 500 000 lietotāju. Policija norāda, ka minētā interneta vietne reklamēta arī pazīstamos sociālos saziņas tīklos ar mērķi piesaistīt jaunus lietotājus, kā rezultātā lietotāju skaits ar katru dienu pieauga un tās uzturētāji guva peļņu no lietotāju klikšķiem uz reklāmām.

Papildus uzturētāji vietnes lietotājiem prasīja veikt naudas maksājumus, izmantojot SMS.

Sadarbojoties ar biedrību “Par legālu saturu” Valsts policija apzināja cietušās Latvijā darbojošās komercsabiedrības, kurām pieder ekskluzīvas tiesības uz televīzijas kanālu retranslēšanu atbilstoši iegūtajām licencēm. Kopējie zaudējumi šajā gadījumā pārsniedz 50 minimālās mēnešalgas un veido lielus apmērus.

Aizdomās par nelikumīgās interneta vietnes darbības organizēšanu un uzturēšanu aizturēts 1984.gadā dzimis vīrietis.

Policija noskaidrojusi, ka vietnes tehnisko jautājumu risināšanai un satura aktualizēšanai bija piesaistīts arī kāds 2000.gadā dzimis jaunietis, pret kuru arī pašlaik uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšanas laikā sadarbībā ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbiniekiem veiktas kratīšanas Latgales reģionā. Kratīšanu laikā izņemti vairāki datu nesēji un panākta  ārzemēs esošā servera bloķēšana un vietnes darbības apturēšana.

Kriminālprocess pret abām personām uzsākts par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu lielā apmērā, kā arī par uzņēmējdarbību bez reģistrēšanās un bez atļaujas (licences), ja reģistrēšanās vai licences nepieciešamību nosaka likums un ja tā radījusi būtisku kaitējumu valstij vai ar likumu aizsargātām personu interesēm.

Šī ir jau otrā pirātiskā TV interneta vietne, kuras darbība pēdējā laikā tikusi apturēta. Pirms mēneša Valsts policija jau ziņoja, ka aizdomās par līdzīgas interneta vietnes izveidošanu un uzturēšanu tika aizturēts kāds 1989.gadā dzimis vīrietis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti