Policija slēdz divus nelegāli straumēto filmu portālus

Šī gada februāra beigās Valsts policija pārtrauca divu Latvijā populāru tīmekļa vietņu darbību, kurās, pārkāpjot autortiesības, nelegāli tika retranslētas filmas. Tīmekļa vietņu darbības rezultātā satura īpašniekiem esot radīti zaudējumi vairāk nekā 200 000 eiro apmērā. Par aizdomās turētiem noziedzīgajā nodarījumā atzītas četras personas, informēja policijā.

Veicot interneta monitoringu, Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas ieguva ziņas par divām tīmekļa vietnēm, kurās nelicenzēti tika translētas filmas, – www.movieslv.com un www.cinemalive.tv. Balstoties uz iegūtajām ziņām, sadarbībā ar biedrību “Par legālu saturu” tika apzināti nelikumīgi retranslētā audiovizuālā satura autortiesību īpašnieki, kuri policijā vērsās ar iesniegumu par noziedzīgo nodarījumu.

Aprēķināts, ka noziedzīgo darbību rezultātā satura īpašniekiem radīti zaudējumi, kas kopumā pārsniedz 200 000 eiro.

Valsts policijā par notikušo tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma par autortiesību vai blakustiesību pārkāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, ko, iespējams, veikusi organizēta grupa, kā arī par tādām pašām nelikumībām, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm.

Izmeklēšanā 28.februārī, realizējot virkni Speciālo izmeklēšanas un neatliekamo izmeklēšanas darbību, Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pārtrauca abus noziedzīgos nodarījumus, kā rezultātā tika pārtraukta arī abu tīmekļa vietņu darbība.

Turpinot izmeklēšanu, Valsts policija veica kratīšanas vairākās pilsētās dažādos Latvijas reģionos, tostarp Rīgā un Liepājā. To laikā konstatēta un izņemta datortehnika, dažādu veidu datu nesēji, dokumentācija, grāmatvedības dokumenti un cita veida objekti, kam ir nozīme kriminālprocesā pierādījumu iegūšanā un nostiprināšanā.

Tāpat aizdomās par noziedzīgā nodarījuma veikšanu kriminālprocesā tiek turētas četras personas, trim no tām piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka

vienā no minētajām tīmekļa vietnēm nelicencēti nodrošināta aptuveni 2 500 filmu straumēšana tiešsaistē, kuras apmeklētājiem bija pieejamas bez maksas jau kopš 2013.gada.

Liela daļa filmu tika piedāvātas latviešu valodā un tendētas tieši Latvijas auditorijai. Noskaidrots, ka attiecīgās tīmekļa vietnes apmeklējums 71% gadījumu bija tieši no Latvijas. Tāpat izmeklēšanā gūtā informācija liecina, ka

nelegālo pakalpojumu ikdienā izmantoja aptuveni 27 000 pastāvīgie lietotāji.

Turklāt, reklamējot šajā vietnē pieejamo saturu pazīstamos sociālajos tīklos, ik dienas tika piesaistīti jauni klienti.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka vietnes administrētāji ienākumus guva no reklāmas lauku nomas, piedāvājot tās interesentiem. Nolūkā izvairīties no administratoru identificēšanas un atbildības, kas likumā paredzēta par šādām nelikumīgām darbībām, laika gaitā tīmekļa vietnēs veiktas vairākas būtiskas izmaiņas izmantoto tehnoloģiju jomā, norāda policija.

Krimināllikumā noteiktā atbildība par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu paredz pat brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policija sola arī turpmāk monitorēt Latvijas interneta segmentu, lai identificētu resursus, kuri, neievērojot likumā noteikto kārtību, bez attiecīgās licences retranslē audiovizuālo saturu. Par jautājumiem, kas saistīti ar licencēšanas kārtību, jāvēršas Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē.

Tāpat Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa aicina iedzīvotājus informēt Valsts policiju par analoģiska satura interneta vietnēm, kurām ir acīmredzama nelegāla izcelsme un kas nelegāli piedāvā Latvijas komercsabiedrību ražotus audiovizuālos produktus.

Saistītie raksti
2 komentāri
Raivis Ozoliņš
slikti
Loudez Media
TE EIROPAS KOMISIJAS ZIŅOJUMS: PIRĀTISMS ZAUDĒJUMUS NERADA: http://www.notepad.lv/zinas/20382/ek-petijums-piratisms-zaudejumus-nerada/
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti