Panorāma

«Dekamerons» izlasīts, laiks šķirties no bārdas

Panorāma

Panorāma

«Mārsnēnos» 14 jauni saslimušie

Policija sākusi pārbaudi par Covid-19 izplatību «Mārsnēnos»

Pagājušajā diennaktī pieaudzis ar Covid-19 saslimušo skaits sociālās aprūpes centrā “Mārsnēni” un tuvojas jau pussimtam. Saslimuši ir ne tikai centra klienti, bet arī darbinieki. Latvijas Televīzija devās noskaidrot, kā infekcijas ēnā rit dzīve citkārt klusajos Mārsnēnos.

Dienas vidū Mārsnēnu centrā nevienu nemana. Slēgtas visas publiskās iestādes un atvērts vienīgi veikals. Pagasta pārvalde, bērnudārzs, tautas nams būs slēgti līdz pat 9. jūnijam.

Sociālās aprūpes centru “Mārsnēni”, joprojām dienu un nakti apsargā policija. Veicot atkārtotās pārbaudes, konstatēti 14 jauni saslimšanas gadījumi. Lielākā daļa klientu - 28 - ir inficēti, no tiem astoņi atrodas stacionārā, bet 23 ir veseli. Vieglā formā saslimuši vēl divi darbinieki.  Centra pārstāve norāda, ka iestāde ar klientu aprūpi tiek galā. "Esam šajā situācijā stabili. Ar klientiem un darbiniekiem strādā mūsu psihologs, viņa ir epicentrā un strādā," saka centra vadītāja  Evija Jēkabsone.

Valsts policija ir sākusi  pārbaudi par Covid-19 uzliesmojumu sociālās aprūpes centrā. "Mums ir tikai versijas, un es tās uzrakstīšu. Pašlaik es neko nekomentēšu, lai ātrāk lieta iet uz priekšu," sacīja Jēkabsone.

Priekuļu novada domē atzīst, ka centrs pašvaldības palīdzību vairs nav lūdzis. Līdz tam dome palīdzējusi sagādāt gan aizsardzības līdzekļus, gan arī citus piederumus. "Šobrīd izskatās, ka centrs tiek galā ar saviem līdzekļiem, mēs nodrošinām apsardzi, un iekšā neviens no mūsu darbiniekiem nav bijis. Iekšā bijuši zemessargi, kas pārnesa gultas," apgalvo Priekuļu Sociālā dienesta vadītāja Skaidrīte Astahovska-Eglīte.

Atkārtota centra iemītnieku un darbinieku pārbaude, lai konstatētu, vai vīruss joprojām konstatējams, paredzēta pēc sešām dienām.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti