Rīta Panorāma

Slovēnija sāks iedzīvotāju masveida testēšanu

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Gundegu Skruzi-Janavu

Intervija ar Armandu Ruku

Policija sākusi jau 836 lietas par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem

Ārkārtējās situācijas laikā policija sākusi jau 836 administratīvas lietas par Covid-19  ierobežošanas pasākumu neievērošanu, LTV “Rīta panorāmā” pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas 9. novembrī sākumā bija mazāk pārkāpumu, bet pakāpeniski pieauga arī pārbaužu skaits un konstatēts vairāk pārkāpumu, un kopumā līdz 4. decembrim bija sākti jau 836 administratīvie procesi.

Šīs nedēļas laikā ik dienu vidēji visā valstī sāk 50–60 procesus par Covid-19  ierobežojumu neievērošanu.

Lielākoties pārkāpumi saistīti ar masku nelietošanu vai to nepareizu lietošanu, par ko uzsāktas jau 338 lietas, informēja Ruks.

Viņš arī atklāja, ka ir uzsākti procesi arī par nepatiesas informācijas izplatīšanu saistībā ar Covid-19  un ierobežojumiem, viņš nevarēja nosaukt precīzo lietu skaitu, bet sacīja, ka to nav daudz. Viņš arī atzina, ka policija būtu pateicīga iedzīvotājiem, ja tiktu ziņots par kādiem radikālākiem aicinājumiem un maldināšanas gadījumiem.  

Ruks arī pastāstīja, ka pašlaik policistiem, lai nodrošinātu Covid-19 ierobežojumu ievērošanas kontroli, jāstrādā virsstundas, un to apmaksai ir paredzēti līdzekļi.

Policija monitorē situāciju, ikdienā notiek kontroles, pārbaudes, ikdienas darbā iesaistīti aptuveni līdz 200 policistu, turklāt policija rīko arī “zibakcijas” – pārbaudes tirdzniecības vietās, telpās.

Savukārt Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis Latvijas Radio informēja, ka inspekcija saņem jautājumus no darbiniekiem un darbadevējiem par jaunajiem ierobežojumiem un pienākumiem lietot maskas, bet līdz šim neviens darba devējs nav sodīts par masku nenodrošināšanu.

Darba inspekcija jau konstatējusi pārkāpumus šajā jomā, taču līdz šim darbadevēji ir brīdināti vai arī ir izdoti rīkojumi novērst nepilnības, bet pagaidām inspektori nav bijuši spiesti uzlikt sodus, sacīja Lūsis.

Viņš arī norādīja, ka inspektoru pārbaudēm trūkst, īpaši Rīgā, un inspektori ir ļoti noslogoti un strādā intensīvā režīmā.  

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī  jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti