Dienas ziņas

Kā Covid-19 krīze ietekmē Pāvilostu

Dienas ziņas

Dobeles muzejā turpinās aktīvs darbs

Liepājas Sv. Annas baznīca ignorē ierobežojumus

Policija sāk pārbaudi par liepājnieku pulcēšanos baznīcā

Valsts policija sākusi pārbaudi par Latvijas Radio vēstīto, ka Sv.Annas draudzē Liepājā ierobežojumu laikā slepeni turpināti dievkalpojumi klātienē, nodēvējot tos par lūgšanām, uz kurām it kā nejauši lielā skaitā sanākuši draudzes locekļi. Draudzes mācītājs rekomendētos attālinātos dievkalpojumus ir salīdzinājis ar bezalkoholisku alu vai gumijas sievieti, bet klātienes dievkalpojumos piedalījusies arī Liepājas domes vadība, mēģinot ar lūgšanām uzvarēt koronavīrusu.

Policija sāk pārbaudi par liepājnieku pulcēšanos baznīcā; TM problēmas nesaskata
00:00 / 03:17
Lejuplādēt

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem Liepājā Covid-19 līdz šim ir apstiprināts 19 cilvēkiem. Lai mazinātu vīrusa izplatību un izglītotu vietējo sabiedrību, Liepājas pašvaldība daudzviet pilsētā ir izlikusi brīdinājumus nepulcēties, kā arī citus aicinājumus valstī noteikto ierobežojumu laikā.

Tikmēr domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis no Reģionu apvienības daļu liepājnieku sadusmojis, jo klātienē apmeklējis Sv.Annas draudzes baznīcā rīkotu Lieldienu dievkalpojumu, kurā, pēc paša teiktā, piedalījies ap pussimta baznīcēnu. Draudzes mācītājs Jānis Bitāns apgalvo, ka dievkalpojumus notur ar maksimālu piesardzību, bet attālinātu kalpošanu salīdzina ar veģetāru desu, alu bez grādiem vai gumijas sievieti.

Arī Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas vadības pārstāvis Kaspars Upītis domā, ka ar daudzskaitlīgo pulcēšanos baznīcā liepājnieki ierobežojumus nepārkāpj. “Ne jums, ne mums nav precīzu datu, klāt neesam stāvējuši, cik cilvēku bija, kā tika organizēts. Līdz ar to oficiālais viedoklis no mūsu puses nevar vēl būt,” saka Upītis.

Durvju aizslēgšana Svētās Annas draudzei Liepājā ir palīdzējusi dievkalpojumā iztikt bez skaidrošanās ar likumsargiem. Pašvaldības policija Latvijas Radio atzina, ka saņemtas sūdzības par daudzskaitlīgu pulcēšanos, bet policisti to neesot varējuši pārbaudīt, jo baznīca divās pārbaudēs tieši bijusi slēgta.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova iepriekš skaidroja, ka nav saņemti izsaukumi uz Annas baznīcu. Savukārt nu Šeršņova piebilda – pēc Latvijas Radio izskanējušās informācijas, ka 50 cilvēku pulcēšanos apstiprinājis arī Liepājas mērs, policija sākusi resorisko pārbaudi.

Taču pārkāpumu baznīcēnu rīcībā varētu arī neatrast, jo arī Tieslietu ministrijas un konfesiju vienošanās ļauj kuplā skaitā apmeklēt baznīcas. Stāsta ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs: “Protams, ieteicamais maksimālais apmeklētāju skaits ir 25 personas, neskaitot garīgo un apkalpojošo personālu. Ir dažāda lieluma dievnami.”

Savukārt tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) pauda, ka šis gadījums ir jāizvērtē. "Man ir gandarījums, ka šis gadījums tika piefiksēts, ka tas nav palaists garām un tiks tiesiski izvērtēts. Tam jābūt izvērtētam tā, lai turpmāk neveicinātu šādas patvaļīgas interpretācijas.

Nekādā gadījumā nedrīkstētu pieļaut, ka šis gadījums varētu kalpot kā pamudinājums rīkot pulcēšanos un apdraudēt cilvēku veselību," sacīja ministrs.

Tieslietu ministrija aicina par būtiskiem pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem informēt policiju un attiecīgo pašvaldību. Par pārkāpumiem iedzīvotājiem draud līdz 2000 eiro naudas sods, bet juridiskas personas var saņemt pat 5000 eiro sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt