Policija sāk otro kriminālprocesu par iespējamiem pārkāpumiem Rīgas brīvostā

Valsts policija sākusi vēl vienu kriminālprocesu par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem Rīgas brīvostā. Kriminālprocess ierosināts pēc policijas veiktās resoriskās pārbaudes, pamatojoties uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumā secināto. 

Valsts kontrole iepriekš konstatējusi, ka Rīgas brīvostas pārvalde, slēdzot darījumus ar ārpakalpojumu veicējiem, tiem maksājusi par uzdevumiem, ko varējuši veikt pašu darbinieki. Tādējādi iztērēti vismaz 611 000 eiro.

Valsts policija ziņojumu par Valsts kontroles konstatēto Rīgas brīvostas pārvaldē saņēmusi vasaras sākumā. Sākotnēji policija veikusi resorisko pārbaudi, pēc kuras nolemts sākt kriminālprocesu, stāsta Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins.

"Attiecībā uz ziņojumā minētajiem faktiem Valsts policija bija uzsākusi resorisko pārbaudi, un tās gaitā faktiski ir pieņemts lēmums par to, ka šie apstākļi ir vērtējami kriminālprocesa ietvaros. Līdz ar to ir pieņemts lēmums par kriminālprocesa uzsākšanu. Šobrīd tas ir pēc nodaļas par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā," teica Anučins.

Šis ir jau otrais kriminālprocess par iespējamiem pārkāpumiem Rīgas brīvostā.

Jau ziņots, ka Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra pērn oktobra vidū pieņēmusi lēmumu par kriminālvajāšanas sākšanu pret divām Rīgas brīvostas pārvaldes amatpersonām, kas, iespējams, ir brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs un viņa vietnieks Aigars Pečaks. Policija vien apstiprināja, ka Rīgas brīvostas amatpersonām inkriminētais noziegums ir saistīts ar prēmiju izmaksu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti