Policija rūpēsies par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu pašvaldību vēlēšanās

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars šodien tikās ar Drošības policijas (DP) priekšnieka vietnieku Intu Ulmani un Valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieku, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieku Arti Velšu, lai pārrunātu pasākumus sabiedriskās kārtības nodrošināšanai 1.jūnija pašvaldību vēlēšanās.

DP un VP amatpersonas apstiprināja, ka vēlēšanu laikā atbildīgie dienesti un tiesībaizsardzības iestādes strādās pastiprinātā režīmā, lai laikus apzinātu un novērstu iespējamos apdraudējumus sabiedriskajai kārtībai un pretlikumīgas darbības.

VP vēlēšanu laikā pastiprinātu uzmanību pievērsīs ēkām, kuros izvietoti vēlēšanu iecirkņi. Savukārt DP līdz pašvaldības vēlēšanām veic preventīvus pasākumus, lai savlaicīgi novērstu iespējamu vēlētāju balsu pirkšanas gadījumus. Jau šobrīd DP ir saņemti pirmie signāli par personām, kas šajās vēlēšanās gatavojas organizēt vēlētāju balsu pirkšanu. Signāli saņemti no Latgales, Vidzemes un Zemgales novadiem.

Arī turpmākajā laikā līdz vēlēšanām un vēlēšanu dienā DP policija ir gatava reaģēt uz informāciju par iespējamo balsu pirkšanu. Jebkāda veida saņemtās ziņas par iespējamo vēlētāju balsu pirkšanu jau šobrīd tiek rūpīgi pārbaudītas un veikti pasākumi, lai nepieļautu šāda veida pārkāpumus.

DP arī lūdz iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par iespējamu balsu pirkšanu vai konstatētiem balsu pirkšanas gadījumiem, vērsties tuvākajā policijas iecirknī, zvanot pa tālruņa numuru 110, kā arī Drošības policijā, zvanot pa telefonu 67208964 vai sūtot e-pastu uz adresi: [email protected]

Iedzīvotāji aicināti vērsties VP arī gadījumos, ja saskaras ar mēģinājumiem traucēt mierīgu vēlēšanu norisi vēlēšanu laikā vēlēšanu iecirkņos vai 50 m no vēlēšanu iecirkņiem vai, ja netiek ievēroti priekšvēlēšanu aģitācijas nosacījumi.

CVK atgādina, ka pašvaldību vēlēšanās būs spēkā pilnīgs aģitācijas aizliegums vēlēšanu dienā un dienu pirms vēlēšanām. Līdz ar to šā gada 31.maijā un 1.jūnijā ir aizliegta priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana radio, televīzijā, preses izdevumos, internetā, publiskās vietās, kā arī valsts un pašvaldību iestādēs, kapitālsabiedrībās, kurās vairāk nekā 50 procenti kapitāla daļu pieder valstij vai pašvaldībai.

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks sestdien, 1.jūnijā, bet no 29.maija līdz 31.maijam dažas stundas dienā notiks iepriekšējā balsošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt