Policija Rīgas reģionā atbrīvo nolaupītu personu; aiztur iespējamos paverdzinātājus

Valsts policija pagājušajā nedēļā aizturēja trīs personu grupu aizdomās par personas nolaupīšanu un darba ekspluatāciju, paziņojumā medijiem informēja policija.

Grupējuma dalībnieki ilgstoši ekspluatējuši vairākas personas, kurām bez samaksas bija jāizpilda dažādu veidu saimnieciskie darbi, kā arī remontdarbi.

Valsts policija bija saņēmusi informāciju no kādas nevalstiskās organizācijas par iespējamu darba ekspluatāciju Rīgas reģionā. Reaģējot uz saņemto informāciju, šā gada martā Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess par cilvēku tirdzniecību, vēlāk papildus kvalificēts arī par personas nolaupīšanu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka kādā adresē Rīgas reģionā ar varu tiek turēta persona, kura, iespējams, ir cilvēktirdzniecības upuris, kurš tiek ekspluatēts. Ekspluatācija izpaudās kā piespiešana veikt dažādus palīgdarbus saimniecībā, kā arī remontdarbus, informēja policija.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka iespējamie paverdzinātāji darbiem piemeklēja personas, kurām ir dažādas atkarības, piemēram, alkoholisms, kā arī bezpajumtniekus.

Tāpat noskaidrots, ka par padarīto darbu netika maksāts un nodarbinātais strādājis par vēdera tiesu.

Dzīvošana nodrošināta avārijas stāvoklī esošos objektos – mājā, kur notika remontdarbi, un celtniecības vagoniņā.

Šī gada 6. augustā policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljonu veica sankcionētas kratīšanas konkrētajā adresē Rīgas reģionā un aizturēja trīs vīriešus, kuri dzimuši 1950., 1973. un 1985. gadā.

Kratīšanu laikā personu dzīvesvietā, automašīnā un pieguļošajā privātajā teritorijā tika atrasts ieročiem līdzīgu priekšmetu arsenāls.

Papildus tika izsaukti arī Zemessardzes sapieri un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes eksperts. Sapieri konstatēja, ka sprādzienbīstamie priekšmeti ir mācību granāta, mācību trokšņu detonatori, tāpat tika konstatēta arī munīcija, karabīne ar optisko tēmēkli un klusinātājs. Atsavinātajām lietām ir nozīmētas ekspertīzes.

Operācijas laikā tika atbrīvota nolaupītā persona, kurai tiek sniegti valsts apmaksāti rehabilitācijas pakalpojumi, un persona šobrīd atrodas drošībā.

Pēc aizturēšanas visas personas tika nogādātas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, pēc tam vienai no aizturētajām personām tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, savukārt divām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Visi trīs aizturētie vīrieši jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā saistībā ar mantiskiem noziegumiem un noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt