Aktuāli

Kompānija «Merks» atvēzējas Lucavsalas un Zaķusalas apbūvei

Aktuāli

KM Mediju politikas eksperte Aiga Grišāne par mediju ombuda izveides risinājumiem

Valsts policijas pārstāvis Artis Velšs par pagājušajiem svētkiem

Policija: Rīgā pēc uguņošanas pūlī bija emocijas, bet ne problēmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai gan pēc valsts simtgades svētku uguņošanas Rīgā aculiecinieki cilvēku kustību no 11.novembra krastmalas raksturoja kā haosu, tomēr policija norāda – situācija tika kontrolēta un pūlī piedzīvotais ir vairāk cilvēku emocijas, intervijā Latvijas Radio norādīja Valsts policijas priekšnieka vietnieks Artis Velšs.

“Mēs nevarētu teikt, ka būtu bijušas problēmas, vairāk – emocijas,” sacīja Velšs. “Parādījās zināmi pūļa psiholoģijas elementi. Un cilvēkam, kurš jūtas nedroši vai kuram neērti pūlī, brīdī, kad jāpastāv, jāgaida, parādās spriedze. Kur ir cilvēku masas, tur ir riski.”

Vienlaikus viņš atzina, ka cilvēku skaits bija lielāks, nekā iepriekš prognozēts un salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. “Skaidrs, ka tas bija simtgades centrālais pasākums. Skaidrs, ka tas ir ne tikai izaicinājums tiesībsargājošajām iestādēm un pasākuma organizatoriem, bet arī izaicinājums cilvēkiem. Par to, ka pasākumā būs daudz cilvēku, brīdinājām arī iepriekš. Brīdinājām arī par to, ka būs arī gājēju sastrēgumi, kad kustība nebūs tik liela,” sacīja Velšs.

Policijas pārstāvis uzsvēra, ka policija visu pasākuma laiku situāciju monitorēja.

“Mēs negribējām sabojāt cilvēkiem svētkus, mēs negribējām slēgt kustību, cilvēku pārvietošanos,” sacīja Velšs,

norādot, ka policija bija gatava nepieciešamības gadījumā slēgt kustību no Pārdaugavas vai no Vecrīgas.

Viņš arī kritizēja pasākuma organizatoru scenāriju, jo pēc plaši apmeklēta pasākuma pie Brīvības pieminekļa cilvēki vienlaikus devās uz krastmalu.

Pēc šiem svētkiem tikšot analizēts tas, vai šādos gadījumos izvietot žogus un ierīkot kontrolētu piekļuvi, kas gan apgrūtinās cilvēku pārvietošanos: “Tas nozīmē, ka cilvēkiem būs nepieciešams ilgāks laiks, lai iekļūtu objektā. Piemēram, būs jāierodas krastmalā divas stundas iepriekš, jo būs tikai atsevišķas ieejas. Tieši tāpat iziešana.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti