Policija Rīgā par pārkāpumiem kafejnīcu terasēs sākusi jau 10 lietas

Rīgas pašvaldības policija par Covid-19 noteikumu pārkāpumiem kafejnīcu terasēs sākusi jau 10 administratīvās lietas.

Kārtības sargi āra ēdinātāju kontrolei pievērš uzmanību gan ar videonovērošanas kamerām, gan arī veic apsekojumus klātienē. Kopš 7. maija, kad atļauta terašu darbība, policija apsekojusi vairāk nekā 2000 ēdināšanas vietu, kas nozīmē, ka vienā galvaspilsētas terasē likumsargi paviesojušies vairākas reizes.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis par pārkāpumiem kafejnīcu terasēs
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Kopumā veiktas aptuveni 50 profilaktiskās pārrunas, un, ja pēc tām komersanti pārkāpumus nenovērš, seko administratīvais sods. Pašlaik uzsākti jau 10 šādi procesi. Pārkāpumi ir dažādi, piemēram, ka pie viena galdiņa atradušies vairāk cilvēku, nekā noteikumi paredz. Tomēr Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis skaidroja, ka šie nav populārākie pārkāpumi.

"Biežākā neizpratne, kas rodas, ir, piemēram, par divu metru distanci, proti – ēdinātāji uztver, ka divu metru distancei jābūt starp galdiņiem, bet patiesībā tai ir jābūt starp apmeklētājiem. Tāpat arī mēs redzam, ka ir vietas, kurās vai nu nav vispār saņemta atļauja ielu tirdzniecībai, vai ir saņemta atļauja, piemēram, četru galdiņu izvietošanai, bet faktiski tiek izvietoti, piemēram, astoņi galdiņi. Tādā veidā tiek arī nobloķēta ietve.

Bija arī gadījums, kurā mēs redzējām, ka jau uz braucamās daļas tiek izvietoti galdiņi," stāstīja Sadovskis.

KONTEKSTS:

Saeima aprīļa beigās atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, no 7. maija atļaujot sabiedriskās ēdināšanas atsākšanu āra terasēs, ignorējot iepriekšējo valdības lēmumu vēl nespert otro soli Covid-19 ierobežojumu atvieglošanā. 

Āra terasēs var atsākt darbu, ievērojot valdības noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem. 

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot Lieldienu brīvdienas. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt