Policija Rīgā atsavina vairāk nekā 6,5 miljonus nelegālo cigarešu un 32 000 litru alkohola

Šā gada janvārī un februārī policija Rīgā izņēmusi ievērojamu daudzumu nelegālo cigarešu un alkoholu - kopumā atsavināti 6 640 000 nelegālo cigarešu, kā arī kāda uzņēmuma teritorijā atrasti un atsavināti 32 000 litru alkohola bez Latvijas akcīzes nodokļa markām. Saistībā ar abiem noziedzīgajiem nodarījumiem kopā aizturētas piecas personas, informēja policija.

 

 

Policija iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) šā gada februārī Rīgas reģionā aizturēja kādu kravas automašīnu. Kratīšanas laikā tajā tika konstatēti tabakas izstrādājumi “Richman” bez Latvijas akcīzes nodokļa markām.

Šajā pašā dienā kriminālprocesa ietvaros notika 11 sankcionētas kratīšanas kāda loģistikas uzņēmuma teritorijā.

Kratīšanu laikā teritorijā esošajās kravas automašīnās likumsargi konstatēja identiskus tabakas izstrādājumu “Richman” bez Latvijas akcīzes nodokļa markām. Tāpat likumsargi veica kratīšanas iesaistīto personu dzīvesvietās, kuru laikā izņēma vairākus iepakojumus ar augu valsts izcelsmes maisījumu (pēc ekspertīzes veikšanas - marihuānu) un citus ar izmeklējamo kriminālprocesu saistītus priekšmetus.

Kopumā procesuālo darbību rezultātā policisti konstatēja un atsavināja 6 640 000 gabalus “Richman” tabakas izstrādājumu bez Latvijas akcīzes nodokļa markām.

Saistībā ar šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policisti aizturēja trīs vīriešus. Diviem no tiem, 1963. gadā un 1965. gadā dzimušiem vīriešiem, tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, savukārt 1961. gadā dzimušajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Tāpat šā gada janvārī policija bija noskaidrojusi, ka Rīgā kādā ar metālapstrādi saistītā uzņēmumā, iespējams, tiek uzglabāts nelegālais alkohols.

Kratīšanas  laikā uzņēmumā likumsargi konstatēja vairāk nekā 32 000 litrus ar alkoholiskajiem dzērieniem bez Latvijas akcīzes nodokļa markām.

Policisti veica vairākas sankcionētas kratīšanas uzņēmuma ofisos un ražošanas telpās, kā arī uzņēmuma amatpersonas dzīvesvietā. Tās laikā tika atrasti un izņemti dažādi priekšmeti, kam var būt pierādījuma nozīme izmeklējamajā noziedzīgajā nodarījumā.

Šī kriminālprocesa ietvaros likumsargi aizturēja divas personas – 1979. gadā dzimušu vīrieti - uzņēmuma amatpersonu un darbinieku, un 1979. gadā dzimušu Krievijas pilsoni. Uzņēmuma amatpersonai tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, otrai personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs norādīja, ka “nelegālo akcīzes preču aprites apkarošana ir viena no Valsts policijas prioritātēm”.

“Mērķtiecīgs darbs arī šoreiz ir vainagojies ar panākumiem - esam rīkojuši virkni kratīšanu, kuru rezultātā izņemts iespaidīgs daudzums nelegālo akcīzes preču, proti, lieli apjomi nelegālo cigarešu un alkohola. Tāpat aizturētas vairākas personas, kuras bija iesaistītas šajās nelikumīgajās darbībās. Ir ļoti svarīgi cīnīties ar nelegālo akcīzes preču apriti, tādēļ aicinām ikvienu ziņot par iespējamām vietām, kurās tiek tirgotas, glabātas vai arī ražotas šīs nelegālās preces,” pauda Sozinovs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti