Ziņas

Meja jau šonedēļ kļūs par Lielbritānijas premjeri

Ziņas

Daugavpils vēlētāju rokās nonāk viena no kuplākajām vēlēšanu sarakstu zīmju kaudzītēm

Policija reģistrējusi jau deviņus iespējamus vēlēšanu pārkāpumus

Policija reģistrējusi jau deviņus iespējamus vēlēšanu pārkāpumus

Valsts policija šodien reģistrējusi jau deviņus notikumus, kas saistīti ar iespējamiem vēlēšanu pārkāpumiem. Lielākā daļa no tiem bijuši saistīti ar laikus nenovāktu partiju plakātu aģitāciju, bukletiem.

Četri pārkāpumi reģistrēti Rīgā, divi – Zemgalē un Latgalē, vēl viens – Kurzemē. Valsts policija aicina iedzīvotājus ziņot, ja pamana kādus aģitācijas materiālus.

"Šodien Valsts policijā ir reģistrēti deviņi notikumi saistībā ar priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem. Visvairāk tie fiksēti Rīgas reģionā, proti, četri gadījumi. Savukārt Latgales un Zemgales reģionā – katrā pa diviem gadījumiem. Vidzemes reģionā – viens līdz šim. Lielākoties šie notikumi ir saistīti ar savlaicīgi nenovāktiem aģitācijas plakātiem, vai, piemēram, Latgalē tika atrasti arī kādas partijas reklāmas bukleti. Un arī turpmāk aicinām ziņot, ja kaut kas tiek fiksēts, mēs izbrauksim, to fiksēsim un tālāk uzsāksim pārbaudi," stāsta Valsts policijas pārstāve Ilze Jurēvica.

Valsts policija šajā laikā sākusi arī divus kriminālprocesus par neslavas celšanu diviem deputātu kandidātiem – Alūksnē un Balvos.

Abos gadījumos publiskās vietās bija izplatīti plakāti ar neslavu ceļošu informāciju.

Vēlēšanu dienā un dienu pirms vēlēšanām ir aizliegta priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana publiskās vietās.

Ziņots, ka Drošības policija sestdien apstiprināja, ka ir saņemtas ziņas par jauniem iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem. Jaunu kriminālprocesu gan nav.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti