Policija pieķer testamenta viltotājus, kuri izkrāpuši zemi un mežu Latgalē

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pabeigusi izmeklēšanu un nodevusi prokuratūrai kriminālprocesu par zemes un meža izkrāpšanu Latgalē un tā prettiesisku atsavināšanu. Atklājot šo noziegumu un aizturot iesaistītās personas, novērsts iespējamais kaitējums valstij vairāk nekā 175 000 eiro apmērā.

2018. gada 12. decembrī policijā tika uzsākts kriminālprocess pret astoņām personām saistībā ar nekustamā īpašuma iespējamu prettiesisku iegūšanu. Izmeklēšanā likumsargi noskaidroja, ka personu grupa 2018. gadā organizēja viltota privātā testamenta izgatavošanu un iesniegšanu notāram par nekustamo īpašumu Dagdas novadā.

Tā īpašniece nomira jau 2001. gadā, un viņai nebija mantinieku. Īpašuma kopējā platība bija 46,7 hektāri, tai skaitā 30,5 hektāri meža un 7,7 hektāri lauksaimniecības zemes.

Zvērināts notārs, nepamanīdams neko aizdomīgu, nokārtoja mantojuma lietu, kā rezultātā šī personu grupa prettiesiski savā īpašumā ieguva minēto nekustamo īpašumu.

Pēc tam personu grupa šo īpašumu pārdeva citai personai – labticīgam ieguvējam, kurš uzreiz pēc īpašuma iegādes bija veicis meža izstrādi.

Jau sākotnēji kriminālprocess bija par krāpšanu, dokumenta viltošanu un viltota dokumenta realizēšanu un izmantošanu, apzināti nepatiesu paziņojumu vai iesniegumu notāram un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Turklāt pret divām valsts amatpersonām, kuras palīdzēja personu grupai iegūt testamenta sastādīšanai nepieciešamās ziņas, tika izdalīti atsevišķi kriminālprocesi par neizpaužamu ziņu izpaušanu.

Atklājot šo noziedzīgo shēmu, likumsargiem ir izdevies novērst iespējamo noziedzīgo nodarījumu, kura kaitējuma apmērs cietušajam – valstij (bezmantinieka manta piekritīga valstij, par cietušo atzīts Valsts ieņēmumu dienests) – lēšams vairāk nekā 175 000 eiro apmērā.   

Ņemot vērā, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā veiktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti