Policija pie vīrieša atrod ieroci bez glabāšanas atļaujas

Valsts policija Kandavas novadā izņēmusi ieročus un sākusi administratīvā pārkāpuma procesus, jo vīrietis nevarēja uzrādīt ieroča glabāšanas atļauju, informēja policijā.

Pirmdien, 18. janvārī, ap pulksten 22.33 Kandavas novadā uz ceļa Kandava–Saldus policisti, veicot dienesta pienākumus, apturēja automašīnu „Toyota Land Cruiser” un pārbaudes laikā transportlīdzekļa bagāžas nodalījumā konstatēja divas ieroču somas. Vienā somā atradās medību ierocis, par ko transportlīdzekļa vadītājs uzrādīja ieroča glabāšanas atļauju, taču par otrā ieroču somā esošo karabīni, kurā atradās aptvere ar 2 patronām, vīrietis nevarēja uzrādīt ieroča glabāšanas atļauju un paskaidroja, ka tas pieder viņa tēvam. 

Izvērtējot notikušā apstākļus, ieroči tika izņemti un uzsākti divi administratīvā pārkāpuma procesi par Ieroču aprites likuma pārkāpumiem.

Par šaujamieroča, šāviena trokšņa slāpētāja (klusinātāja) un šaujamieroča munīcijas aprites noteikumu pārkāpšanu, ko izdarījusi persona, kurai ir attiecīgā ieroču atļauja, fiziskai personai var tikt piemērots naudas sods no 20 līdz 150 naudas soda vienībām jeb 100 līdz 750 eiro, papildus atņemot šaujamieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesības uz laiku no viena līdz trim gadiem.

Valsts policija vērš uzmanību, ka nekādā gadījumā nav pieļaujama ieroča, tā maināmo būtisko sastāvdaļu, munīcijas un tās sastāvdaļu nokļūšana nepiederošu personu rokās, un ieroču aprites noteikumu kārtība attiecas arī uz vienas ģimenes locekļiem.

KONTEKSTS:

Latvijā bijuši traģiski piemēri, kur cilvēki aiziet bojā neuzmanības ar ieroci dēļ. Vēl arī bija gadījums, kad ieroči izsniegti cilvēkam, kurš sirga ar alkoholismu. Latvijas Radio eksperimentā pērn noskaidroja, ka pašaizsardzībai ieroci var iegūt samērā viegli, kā arī mediķiem īsti nav jānes atbildība par pozitīva atzinuma sniegšanu. Intervijai uzrunātā medniece gan uzskatīja, ka ieroču uzraudzība Latvijā ir ļoti stingra. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti